Arutelu:Geomorfoloogia

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

See artikkel on täiesti üle kirjutatud, paigutan eelmise versiooni siia. Peale selle pole sisu teemakohane. Siin tuleb rääkida teadusharust, mitte selle objektist. Geoloogilised protsessid pole otseselt isegi objekt. Andres (arutelu) 29. oktoober 2014, kell 22:53 (EET)

{{See artikkel| annab lühiülevaate geomorfoloogiast; geomorfoloogiaga seotud mõisted leiad artiklist [[Geomorfoloogia mõisteid]].}}
'''Geomorfoloogia''' on [[teadusharu]], mis uurib [[Maa (planeet)|Maa]] [[reljeef]]i ehk pinnamoodi, selle kujunemist, arengut ja nüüdisaegset dünaamikat. 

Geomorfoloogia uurib Maa reljeefi nii maismaal kui ka [[veekogu]]de põhjas.

Geomorfoloogia sünonüümiks on [[füsiograafia]], mis oli varem kasutusel [[angloameerika]] maades. [[Briti Ühendus]]e maades ja [[Jaapan]]is, samuti Eestis, peetakse geomorfoloogiat [[geograafia]] osaks, mujal on ta enamasti [[geoloogia]] alldistsipliin. 

==Kirjandus==
*[[Richard Huggett]]. ''Fundamentals of geomorphology, 2. trükk, 2007. [http://books.google.com/books?id=-Y7j-trP2goC&printsec=frontcover&source=gbs_v2_summary_r&cad=0#v=onepage&q=&f=false Google'i raamat]

[[Kategooria:Geomorfoloogia| ]]