Arutelu:F-vitamiin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Peaksid olema ka eraldi artiklid. Andres 14. oktoober 2006, kell 13:25 (UTC)

Need ei saa olla erinevad artiklid kui terve maailm võtab neid ühe vitamiinina, mis on vitamiin F. Eraldi artiklid võib neist saada ainult lipiidide artiklis, kus nad esindavad oma hoopis teistsuguseid funktsioone ja omadusi. Selles konkreetses artiklis omavad nad mõtet ainult koos olles.

Aga miks siis mitte panna pealkirjaks F-vitamiin või Vitamiin F? Eraldi artiklites saaks käsitleda neid keemiliste ühenditena, artiklis vitamiinist nende biokeemilist rolli. Andres 14. oktoober 2006, kell 23:00 (UTC)

Praegune pealkiri on minu meelest väga ebaõnnestunud. Andres 16. oktoober 2006, kell 07:40 (UTC)

Imelik pealkiri. Andres 13. august 2009, kell 12:08 (UTC)

Nende kahe happe ühisnimetus ja selle artikli pealkiri võiks olla asendamatu rasvhape [1] (en:essential fatty acid). Mõni allikas küll nimetab veel mõnd ainet asendamatuks rasvhappeks, aga tundub, et autoriteetsemapoolsed piirduvad nende kahega. Lisaks, selle artikli ainsas viites nähtavasti räägitakse F-vitamiinidest laiemas tähenduses ja selline esitus tekitab segadust. Pikne 21. august 2013, kell 16:41 (EEST)


Tere Pikne 21. august 2013, kell 16:41 (EEST)!

Kui jõuan F-vitamiinide avastamisega seonduvat pisut kirja panna siis ehk selgub ka miks neid biokeemia kaudu mitte alati inimorganismi jaoks asendamatuteks vitamiinideks ja/või rasvhapeteks ei peeta ...

  • aga

see on õige küll, et vikipeedia võib kõikidest (kõikidest vast ei jõua aga 100 olulisemat biomolekuli oleks tore kirja saada) biomolekulidest kirjutada ..

Mulle on jäänud mulje, et erinevad teadusharud lähtuvad samuti paljuski IUPACi rasvhapete nomenklatuurist..

Mariina 21. august 2013, kell 17:14 (EEST)

Pead vist F-vitamiinide all silmas laiemalt polüküllastamata rasvhappeid, mitte ainult linoolhapet ja α-linoleenhapet. Sellepärast tundub, et viimati lisatud viitega lõik siia artiklisse ei sobi. Pikne 21. august 2013, kell 18:09 (EEST)
Ma püüan vaikselt vitamiinidega seonduvat pisut täiendada ja et üle pea ei kasvaks ikka tasa-pisi seega jääb Teie lause hetkel vastuseta kuna püüan uurida vitamiinide avastamiseni viinud faktoreid ja vitamiini-pioneere hetkel täpset F-vitamiinide avastuslugu, avastajaid ja allikaid ning täpset lipiidide nomenklatuuri ei tea...

Mariina 21. august 2013, kell 18:25 (EEST)

Kasutaja Pikne! Jätan siia pisut infot, kui Teid peaks huvitama:

  • The Chemistry of Life: Eight Lectures on the History of Biochemistry, edited by Robert Hill (SC.D.), Joseph Needham, [2];
  • Minu andmetel loobuti Ameerika Biokeemikute Ühingu kaudu terminist vitamin F 1941-sel aastal;
  • Avastajateks peetakse G.O.Burr`i ja M.M.Burr´i (1925-1929 aastad) ja F-vitamiin nimetati rottide toitumuslike eksperimentide alusel...... [3]
  • aga see kõik vajab kontrollimist....minu 5 allikat ei pruugi täpset pilti anda kuna tänasel päeval saab keemilised ained ja muu juba pisut täpsemini klassifitseerida siis tuleks lähtuda Andresè poolt ette antust:

": Aga miks siis mitte panna pealkirjaks F-vitamiin või Vitamiin F? Eraldi artiklites saaks käsitleda neid keemiliste ühenditena, artiklis vitamiinist nende biokeemilist rolli. Andres 14. oktoober 2006, kell 23:00 (UTC)"

Mariina 21. august 2013, kell 19:01 (EEST)

Halb pealkiri[muuda lähteteksti]

Kordan Andrest: sel artiklil on halb pealkiri. Adeliine 8. november 2016, kell 19:16 (EET)[vasta]