Arutelu:Eksistentsialism

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Panin "maailmavaate" asemele tagasi "vool", sest minu meelest ei saa öelda "kirjanduslik maailmavaade". Võtsin Martin Heideggeri välja, sest ta ise ei olnud sellise määratlusega nõus. Andres 20:10, 16 Sep 2004 (UTC)

Teen ettepaneku ühendada eksistentsialism ja eksistentsialistlik kirjandus. Esimene käsitlus hõlmab mõlemat ja teine on vaidlustatud--Mona 19:44, 21 Mar 2005 (UTC)

Mona, ära unusta, et kui alustad rida tühikutega, siis Su tekst läheb halli punktiirristküliku sisse ja ühele reale -- ära tee seda, kui ise reavahesid ei pane, sest muidu ei saa teksti lugeda. Muutsin praegu ära.--Tvali 19:56, 21 Mar 2005 (UTC)

Tänud! Sain nüüd jälle targemaks. Aga kuidas on minu ettepanekuga?--Mona 20:11, 21 Mar 2005 (UTC)

On mõeldav teha sellesse artiklisse siin alajaotus kirjandusest. Andres 20:43, 21 Mar 2005 (UTC)

Arusaamaga eksistentsist kui inimese olemise viisist vastandutakse varasemale arusaamale inimesest, kui jumala loodud olendist, Siit jääb mulje, nagu oleksid kõik eksistentsialistid lausa ateistid...?

Jah, see jutt ei ole täpne. Andres 5. mai 2009, kell 16:15 (UTC)

Paljud eksistentsialistid on tundnud poolehoidu kommunistliku ühiskonnakorralduse suhtes. Seda lauset võiks mitmel moel täpsustada. 1) Kui palju on "paljud" (mõned, hulgad, massid)? 2) Kas eksistentsialiste oli p a l j u (neid kes ise teatasid, et on eksistentsialistid ja oma vaadete poolest olid selle vooluga tõesti seotud)? 3) Ja neile paljudele eksistentsialistidele sümpatiseeris kommunism? (Samas artiklis on väide, et eksistentsialiste on süüdistud individualismis...) Kas kommunism tuleks võrdustada kommunistlikkusele orienteeritud riikidega? Kuidas oli suhtumisega NSV Liitu jne konkreetselt, isikuti? Ja nii edasi. Lühidalt: tahan öelda, et artiklis peaks mõndagi täpsustama, tööd edasi tegema. --Vikker 5. mai 2009, kell 17:13 (UTC)