Arutelu:Eesti ingerisoomlased

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Artikkel räägib kohati hoopis Eesti soomlastest. Kui nende samastamine Eesti ingerlastega on põhjendatud, siis tuleks seda artiklis selgitada. --Minnekon (arutelu) 21. august 2018, kell 21:12 (EEST)

Rahvaloendus Ingeri soomlasi muudest soomlastest ei erista. 1979. ja 1989. aasta rahvaloenduse ajal eriti muid soomlasi Eestis ei elanud ka; suurem jagu loendusel soomlastena arvele võetutest on kindlasti ingerisoomlased. "Ingerlane" võib yldse olla liiga hägune sõna, sest saab põhimõtteliselt tähendada ykskõik millist Ingeri elanikku, olgu ta siis isurikeelne ingerlane, vadjalane või siis Rootsi ajal Ingerisse asunud soomlase järeltulija ehk ingerisoomlane. Samas yldises pruugis viitab "ingerlane" enamasti ikka ingerisoomlasele. -- Ohpuu (arutelu) 21. august 2018, kell 21:30 (EEST)
Muutsin pealkirja paremaks. Mingi viite võiks sellele leida, et rahvaloenduste soomlastest enamik olid ingerisoomlased, siis sobiks artiklisse selgituseks lisada. --Minnekon (arutelu) 21. august 2018, kell 22:09 (EEST)