Arutelu:Diferentseerumine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas see definitsioon mitte ei käi raku spetsialiseerumise kohta? Minu meelest peab diferentseerumine hõlmama mitut rakku. Andres 24. juuli 2007, kell 07:33 (UTC)


Kas ladinakeelne nimetus mitte pole differentiatio?

Definitsioonis mainitakse diferentseerumata rakke. Minu meelest siin tekib idem per idem või midagi sarnast. Andres (arutelu) 29. juuli 2014, kell 23:29 (EEST)

Kas diferentseerumata rakkude ja kudede puhul saab rääkida kindlast funktsioonist? Andres (arutelu) 29. juuli 2014, kell 23:30 (EEST)

Tere Andres!
On küll ladinakeelne termin differentiatio - muutsin...
Ma jätaksin Sinu küsimuse ootele, ma mõtlen selle peale (aga ma olen aeglane).
minu arust sai artikkel eile pisut täpsemaks: mõtlesin et diferentseerumata ja madalamalt diferentseerunud rakkude, hetkel mina rohkem ei osanud...
ma ei usu, et diferentseerumata sulgudesse panemine aitab....
ma usun, et artikkel täieneb ja siis oleks vast mida kaaluda.
Rakkude diferentseerumise kontseptsioonil (nii kirjutatakse) on ka vast oma 'aga'd. Olen lugenud aga hetkel allikaid ei leia, nii näiteks ei diferentseeru mitte kõik rakud oma liini pidi ja siis võivad rakutüübid transdiferentseeruda, osadel rakutüüpidel kuni 20% rakupopulatsioonist võivad oma funktsiooni sise- ja välistegurite toimel aga ka toitainete jm toimel muuta.
ma ei ole väga tuttav tüvirakkude ja nende 'gmo' temaatikaga, nimelt on ühe teooria kohaselt vähirakud diferenseerumata ja funktsioonita rakud, mul tekib kahtlus miks peaks keegi endasse nimetatud rakke näiteks 'tüvirakkude' nime all sisse laksma - ja samas olen lugenud (enam ei leia kuidagi ülesse) on vähirakud nii 'algelised rakud', et sisse võetud taimerakud viivad nad rahuga apoptoosi...
Mariina 30. juuli 2014, kell 08:19 (EEST) alias Простота