Arutelu:DNA reparatsioon

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Mõne puudused või tähelepanekud, mis artikli koostamisel on ilmnenud:

  • Pealkirju ei ole tarvis teha boldiks.
  • Viited on eraldi alapealkiri, seda tuleks esitada nii: == Viited ==
  • Kui viitate samale allikale korduvalt, siis saab seda vormistada hõlpsamalt. Vt nt seda artiklit.
  • Viidete puhul märkige ära ka lehekülg, kui tegu pole brošüüriga vms.

Jõudu tööle! --kanakukk 30. oktoober 2011, kell 18:08 (EET).

Sama sõna ei ole vaja üldjuhul mitu korda linkida (siin nt "DNA"). Piisab, kui esimesel esinemisel tekstis on see lingitud. Ja kontrolli oma lingid üle, kas nad on üldse õigesti kirjutatud ja kas nad lingivad ikka pealkirjale, mis on sõna algvorm. Omadussõnu ei lingita, sest omadussõnad ei saa olla artikli pealkirjaks. Nt "fenotüübilised" võiks linkida artiklile "fenotüüp". Adeliine 30. oktoober 2011, kell 22:02 (EET)

Üldiselt huvitav ja informatiivne artikkel, kuigi minu arvates jääb natuke lühikeseks. Seda saab lahendada mõne alternatiivse allika otsimisega, kust leiaks arvatavasti üsna lihtsalt lisamaterjali. Mõned üksikud kirjavead (DNA mismatch reparatsiooni lõigus üks kirjaviga) ning arvatavasti allikast valesti maha loetud ensüümi nimi UV kahjustuste lõigus (fotolüaas, mitte fotülaas). Kindlasti tuleks kasuks mõne pildi lisamine, näiteks erinevate reparatsioonimehhanismide kohta joonis või skeem (aitab paremini teksti mõista). Viitamise on juba Adeliine ära maininud. Põhiline soovitus minu poolt olekski leida mõni alternatiivne allikas (või mitu) ning selle abil artiklit täiendada.

Martink8 13. november 2011, kell 10:35 (EET)


Artikkel on liiga lühike. Tuleb kasutada rohkem allikaid ja nendele viidata. Vaata kas või ingliskeelse Vikipeedia artiklit. Adeliine 16. detsember 2011, kell 13:54 (EET)

Sama kommentaar kehtib ikka veel. Adeliine 2. jaanuar 2012, kell 11:26 (EET)


Muutsin osa teksti ja viitasin kuhu võimalik. Ma saan aru, et artikkel jääb lühikeseks, kuid selle teema kohta on kõik oluline öeldud ja ma ei saa seda pikemaks venitada ning samas säilitada informatsiooni kvaliteeti. Võiksin artiklit pikemaks teha ja lisada, kuidas DNA kahjustused tekivad, aga see läheb natuke teemast välja mutatsioonide kohta juba artikkel ka eksisteerib. Lihtsalt pikkuse pärast pikemaks teha, sellel ei näe ka mõtet. Ja sisulist konsentreeritud teksti ma siia enam lisada ei suuda, kuna kõik oluline selle teema kohta on öeldud. Paremaks ma seda artiklit enam tõesti teha ei saa.

Pikkuse nõue on selleks, et sellest kinni peetaks, muidu ei oleks seda ju seatud. Teemat valides peaksid oskama selle mahtu hinnata. Nagu ma märkisin, on ingliskeelse Vikipeedia artiklis materjali küll, mida saab vabalt tõlkida. Allikaviited peavad olema täielikud: teose pealkiri, avaldamise koht, leheküljed, mitte ainult autor ja aasta. Adeliine 31. jaanuar 2012, kell 17:07 (EET)

Kas nüüd on piisav?