Arutelu:Brunate

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kumb see siis on, küla või linn.

Vallaosasid on siiski seitse, sest üks nendest on ajalooline keskus Brunate ise. Andres (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 11:08 (EET)

Vaatasin ka itaaliakeelset artiklit ja pigem siis ikkagi vald; kuid sealgi on kirjas kuus frazionet. Brunate keskust ei ole nende seas välja toodud. --Njosnavelin (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 11:44 (EET)
No on ju: it:Brunate#Geografia antropica sellest alustabki. Nimekirjades peetakse seda enesestmõistetavaks, et keskus on ka, ja keskust tavaliselt frazionede alla ei panda. Tähendab, õige ei ole öelda, et koosneb kuuest osavallast, vaid pigem siis, et keskusest ja kuuest osavallast. Ma ei tea, kas keskust saab frazioneks nimetada. Andres (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 13:50 (EET)

Ma vaatasin itaaliakeelset lehte ja kodulehte. Mingit ametlikku määratlust selle kohta, kas on tegu linnaga või külaga, samuti osavaldade kohta ei ole. Kodulehel on "Osavallad ja asulad/paigad", neid on loetletud neli. Itaalia lehel on kuut nimetatud nii osavaldadeks kui ka asulateks (võib tõlgendada ka asumitena). Aga siiski, kuskil ei räägita midagi külast, küll aga nimetatakse mõnikord linnaks. Nii et me võime ehk öelda, et see on linn, aga kui seda mitte tõendatuks pidada, siis asula. Võiks ju asja võtta ka nii, et seal on 7 asulat, aga nii väikse valla puhul pole vast mõtet. Andres (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 14:03 (EET)

Cao on kodulehel C.A.O. Andres (arutelu) 25. veebruar 2015, kell 14:04 (EET)