Arutelu:Balti ristisõda

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Balti ristisõda on minu arust liiga ingliskeelne. Kui, siis võiks olla artikkel "Liivimaa ristisõda", seda terminit on kasutatud ka "Eesti ajalugu II-s". Athanasius Soter (arutelu) 14. jaanuar 2013, kell 00:13 (EET)

Liivimaa ristisõda?


aru ma ei saa kuidas on see võimalik, et Läti Hendriku kroonikas on kenasti kirjas kuidas ristisõdijad suudavad vahet teha Liivimaal ja Eestimaal, paganatel ja kristlastel, teavad et võtsid risti ka leedu hõimude vastu, aga TÜ noorajaloolased on nagu pimedusega löödud. Oled sa selle kroonika ikka otsast lõpuni läbi lugenud?

"Liivimaa ristisõja" (ehkki veel parem oleks ilmselt mitmus, "ristisõjad") pakkusin muidugi välja seetõttu, et nende sõdade tulemusena kujunes välja keskaegne ehk Vana-Liivimaa praeguse Eesti ja Läti territooriumil. Leedu ristisõjad peaks olema sellest eraldi. Lisaks eestlaste muistsele vabadusvõitlusele (või mis iganes terminit Eestis toimunud sõjategevuse kohta kasutada) võiksid olla artiklid ka näiteks liivlaste, latgalite, kuralaste ja semgalite alistamise/alistumise kohta. Athanasius Soter (arutelu) 14. jaanuar 2013, kell 19:52 (EET)

"Artikkel" näeb välja nii, nagu oleks autor 4b õpilane. Mitte, et meil ei võiks olla nt artikkel Läänemeremaade ristisõjad. Mõnes mõttes pidanuks tollest ehk alustamagi. Aga see peaks olema korralikult tehtud, mitte abitu käkk. --Oop (arutelu) 14. jaanuar 2013, kell 09:03 (EET)

Ilmselt olekski eesti keeles sobivaim "Läänemeremaade ristisõjad". On küll ka sellised mõisted nagu "Kirde-Euroopa ristisõjad" ja "Põhjala ristisõjad", mis kõik hõlmavad enam-vähem sama, aga vist ei ole nii head. Siis peab aga mõtlema, mida teha praeguse üpris õnnetu Põhjala ristisõdade artikliga. Athanasius Soter (arutelu) 14. jaanuar 2013, kell 19:52 (EET)
Lisaks on olemas ka artikkel Liivi ristisõda, ent see on samuti üpris õnnetu, kuigi selle peale annaks vast isegi "Liivimaa ristisõja(d)" üles ehitada. Athanasius Soter (arutelu) 14. jaanuar 2013, kell 19:57 (EET)