Arutelu:Ansambel (muusika)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Siin artiklis on puudu, kuidas nimetatakse vastava arvulisi ansambleid (duo, duett)jne. Saksa vikis on iseigi mall tehtud. [1] Kellel lähiajal aega on, siis võiks ära teha. Ma ei tea kuna ise sellega tegelema hakkan.--Tiuks 3. detsember 2007, kell 19:18 (UTC)

Ma proovisin teha malli ansamblikoosseisude kohta Kasutaja:Adeliine/Proov. Palun, kas sa võiksid vaadata, kas see sobib, sest ma ei oska veel üldse malli teha. Võib-olla tuleks pealkirja "Ansamblid" muuta, aga mul ei tule pähe, mis parem oleks. Adeliine 27. märts 2008, kell 15:06 (UTC)
Ma ei saa aru, miks on mitu artiklit ühest asjast (Ansamblimuusika). Võiks teha sellele ümbersuunamise sellele artiklile, sisu seal küll ei ole. Väga hea, et malli tegid. Lisan selle Kasutaja:Tiuks/Kategoria:Mall:Vikiprojekt Muusika#Mallid, et hiljem ära ei kaoks, kui õige kategooria saab. --Tiuks 27. märts 2008, kell 15:21 (UTC)
Palun lisa mall {{Ansamblid}} ka teistele koosseisudele. Kui vigu näed, siis paranda. --Tiuks 27. märts 2008, kell 15:26 (UTC)
Aga kuidas duo ja trioga siis on, kas nad on ainult instrumentaalkoosseisud või kehtivad ka lauljatele? Adeliine 27. märts 2008, kell 15:34 (UTC)
Duo ja trio on pillidele, duett ja tertsett lauljatele. Need ongi vikis valed. --Tiuks 27. märts 2008, kell 15:39 (UTC)

Vokaalmuusikas loetakse ansambliks sellist lauljate rühma, kus ühele häälele kirjutatud partiid laulab kuni kaks lauljat. Kui sama partiid laulab kolm või enam lauljat, siis on tegemist kooriga. Võtsin välja. Kui näiteks kolmehäälses teoses laulab iga häält kolm inimest, siis on see vägagi ansambel, nonett nimelt. Adeliine 20. aprill 2008, kell 18:11 (UTC)

See on reegel, et kui üle kolme on siis on orkester või koor. Klassikalised heliteosed on 4-häälsed ja 4*3=12. See ei ole väljamõeldis. --Tiuks 20. aprill 2008, kell 20:41 (UTC)
Siis kirjutada juurde, et just klassikalises vokaalmuusikas, kus teosed on neljahäälsed. Muidu on eksitav. Adeliine 20. aprill 2008, kell 20:48 (UTC)
Aga see võib kehtida ka mujal. Olen lihtsalt klassikalise muusika kooli saanud, harmoonia õpetus kaasa arvatud. --Tiuks 20. aprill 2008, kell 21:31 (UTC)

Muusikagrupp[muuda lähteteksti]

Mulle tundub, et muusikagrupp ei ole eesti keele termin. See on lihtsalt inglise keelest otsetõlge (music group, musical group). Adeliine 12. august 2011, kell 17:43 (EEST)[vasta]

Ei julgeks väita, et see otsetõlge on, vikipeedias kategooriagi nimega muusikagrupid (muidugi võimalik, et autorid on samad). Google annab samuti 3200 tulemit. Sõnastikust teda ei leia küll, see on tõsi.
Ehk peaks kasutama hoopis: muusikakollektiiv? See on ka sõnaraamatus olemas. c.c. 12. august 2011, kell 17:51 (EEST)[vasta]

Definitsioon[muuda lähteteksti]

Lähtusin ansambli mõiste defineerimisel Jeremy Montagu koostatud Groove artiklist "ensemble": ensemble (Fr., ‘together’). (1) A group of instrumentalists or singers, of any size from two players to an entire orchestra, though the term is most often applied to a chamber-music group or a small chamber orchestra (2) By extension, the degree of unanimity of timing, balance, and style between the members of such a group: the subordination of the preference of the individual to that of the group. (3) In opera, an ensemble is an item for two or more soloists. --Andrus Kallastu (arutelu) 16. oktoober 2014, kell 10:54 (EEST)[vasta]

Palun lisa see viide artiklisse ka iga lõigu või väite järele, mis sealt pärit. Adeliine 16. oktoober 2014, kell 15:04 (EEST)[vasta]
See on ju elementaarne teave, milles pole midagi originaalset. Viitama peaks hakkama siis, kui keegi leiab, et asjad on kuidagi teisiti. Lisaks ma põhimõtteliselt ei poolda definitsioonidele viidete lisamist, sest minu meelest Vikipeedia definitsioon peaks olema konsensuslik, mitte pimesi mõne konkreetse allika autoriteedist lähtuv. --Andrus Kallastu (arutelu) 17. oktoober 2014, kell 00:35 (EEST)[vasta]
Minu jaoks ei ole elementaarne, et ka orkester on ansambel, ja mulle tundub, et on veel teisi, kelle jaoks ei ole. Samuti, kui viidet ei ole, siis võib tekkida kahtlus, et kolmas lõik on originaaluurimus. Ma rõhutan, on võimalik, et kellelgi tekib kahtlus (mitte et mina praegu seda vaidlustaksin), ja seepärast on kindlam viide lisada. Ma saan aru, et Sulle tundus viide ebavajalik (mina jätan ka tihti samamoodi viite panemata, kui arvan teabe elementaarse või allika kergesti leitava olevat), aga ma arvan, et piisav põhjus viite lisamiseks on praegu see, et mina seda palun. Viitamine ei muuda artiklit halvemaks. Kui Sa juba pidasid vajalikuks viide arutellu panna, siis minu palvel võiksid artiklisse ka lisada. Adeliine 17. oktoober 2014, kell 15:16 (EEST)[vasta]