Arutelu:Ühikmaatriks

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas maatriksil ei peaks olema mitte ümarsulud?

Maatriksit võivad ümbritseda ümar- või kandilised sulud või ka kahekordsed püstkriipsud. Pikne 25. september 2010, kell 13:49 (EEST)

Kas mitte kandilistel sulgudel ja ümarsulgudel pole erinevad tähndused? Ning kahjuks ma pole veel nii kaugel õppimisega, et seda kindlalt ise teada. Kui aga tuleb välja, et vahet ei ole peaks vähemasti järjepidevuse jaoks alati üheselt märkima. Kuna eestikeelne vikipeedia on küllaltki lohakas võiks vähemasti matemaatikas järjepidavust hoida.

See on tõsi küll, et tuleks taotleda tähistuste ühtsust kogu Vikipeedia ulatuses.
Ühtsuse hoidmisest on tarvis toimetajate järelevalvet (ühest toimetajast ei pruugi piisata). Nii et palun tule appi. Andres 25. september 2010, kell 17:10 (EEST)
Artiklis Maatriks on alajaotuses "Tähistus" ümarsulud, kusjuures sulge pole üldse mainitud, aga samas artiklis allpool on kord ümarsulud, kord nurksulud. Palun aidake see asi korda teha.
Mis puutub ümar- ja nurksulgude erinevatesse tähendusse, siis matemaatikas on tavaline, et eri autorid või väljaanded kasutavad erinevaid tähistusi. Andres 25. september 2010, kell 17:16 (EEST)