Art of Living

Allikas: Vikipeedia

Art of Living (The Art of Living Foundation, AOLF) on vabatahtlike tööl põhinev rahvusvaheline heategevuslik kodanikuühendus, mis tegeleb inimväärtuste arendamise ning vägivalla- ja stressivaba maailma loomisele kaasaaitamisega.

Lähtudes põhimõttest, et globaalne rahu saab alguse üksikisikute rahumeelsusest, on sihtasutuse töö suunatud rahu toetamisele üksikisiku tasandil.

1981. aastal Sri Sri Ravi Shankari loodud sihtasutuse algatused on toonud kasu paljude eluvaldkondade inimestele rohkem kui 140 riigis. Sihtasutuse kaks peamist tegevussuunda on järgmised:

  • haridus – stressiga toimetuleku koolitused, teadlikkuse suurendamise kampaaniad;
  • humanitaartöö – katastroofiabi, konfliktidega toimetulek, ühiskondlik-majanduslik areng.

Sihtasutusel on partnerisuhted paljude valdkondade asutuste ja huvirühmadega, sealhulgas valitsuste, usuorganisatsioonide, koolide, ettevõtete, vanglate ja naisteühendustega. AOL võtmepartner on Rahvusvaheline Inimväärtuste Assotsiatsioon (International Association of Human Values).

Sihtasutusel AOL on nõuandev eristaatus ÜRO Majandus- ja Sotsiaalnõukogus ning ta teeb regulaarselt koostööd ÜRO-ga, et toetada aastatuhande arengueesmärke.[[

Euroopas on IAOLF katusorganisatsiooniks rohkem kui 40 rahvuslikule organisatsioonile, mis viivad ellu organisatsiooni haridusalgatusi. IAOLF töö aluseks on detsentraliseeritud struktuur ja kohalikud rahvuslikud organisatsioonid on registreeritud vastavalt kohalikele seadustele kas sihtasutuse, mittetulundusühingu või äriettevõttena. Alates 2003. aastast on IAOLF registreeritud Šveitsi seaduste kohaselt kui iseseisev sihtasutus.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]