Arlet Palmiste

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Arlet Palmiste meremeeste klubi üritusel 2020. aastal

Arlet Palmiste (sündinud 22. mail 1973 Tallinnas) on laulja ja õhtujuht.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

1991. aastal lõpetas ta Tallinna 20. Keskkooli eesti keele ja kirjanduse eriklassi ning 1996. aastal Tallinna Pedagoogilise Ülikooli kultuuriteaduskonna näitejuhtimise eriala.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Arlet Palmiste 1997. aastal

Arlet Palmiste juhtis 1994. aastal Eesti Televisioonis noortesaateid "Va bank", "Reis ümber Euroopa" ja "Kaos TV", olles samal ajal ka Nukuteatri ja teatri G-Garaaž näitleja. Hiljem töötas Kanal 2s hommikuprogammi juhi ja vabakutselise produtsendina.

Lauljana sai ta 1996. aastal üleriigilisel lauluvõistlusel „Kaks takti ette“ III koha.

Ta asutas MTÜ Sääsküla Huviklubi (millega on korraldanud mälumängusarja "Järva Kilb", kontserdisarja "Käravete järvemuusika", Eesti Joogimeistrite Festivali, Aravete Teatripäevi), MTÜ Piibe Maantee Arendus (arendades turismialaseid ühistegevusi Piibe maanteel), PiibeTeatri (aastal 2015) ja kaasasutas Johan Pitka Tubamuuseumi Jalgsemal, Türi–Tamsalu raudtee muuseumvaguni Järva-Jaanis.

Korraldab ühinguga Järva-Jaani laata ja tänavafestivali.

On kirjutanud arvamusartikleid ajalehtedele (Järva Teataja, AjaLeht jne), näidendid ("Jäneda poiste pajatused" (Jäneda Põllutöökooli ajaloost), "Loojangupuna" (Johan Pitka eluloost), "Mees raamatust" (Raimond Kaugveri eluloost), "Lõikuspidu" (Aravete Kolhoosi ajaloost), kuuldemängu "ÖÖ surnukuuris") ning raamatuid ("Autojuhi joogiraamat", "Suveõhtu sisustaja", "Tolle ja Lolle jõuluootus", "Nädalalõpp Kanal 2ga parimad palad", "Ambla vald – reisijuht rändajale", "Järva-Jaani vald 25").

Lisaks on ta töötanud stuudioadministraatorina paljude telesaadete valmimise juures ("Nädalalõpp Kanal 2ga", "Bingo Loto", "Kuldvillak", "Suur Komöödiaõhtu", "Sõnasõda", "Rahvabänd", "Tõehetk" "Võta või jäta", "Evelin" jne). Osalenud episoodilise näitlejana teleseriaalides ja filmides.

Olnud Ambla kultuurikeskuse juhataja, Paide Kultuurikeskuse müügijuht, Järva-Jaani valla arendusnõunik. Alates 2005 Arulepiku talu OÜ juhatuse liige. 2005–2013 Ambla vallavolikogu liige. Ta on solist ansamblis "Boss" ja aktiivne õhtujuht. Alates 2019. aastast on ta mängujuht saates " #Pind".

Autasud ja nominatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Palmiste on saanud parima meesnäitleja auhinna Järva teatripäevadel 2008 ja Eesti harrastusteatrite festivalil 2009. Nomineeritud Järva parima kultuuritöötaja auhinnale 2008. Auhinnatud Ambla valla aasta tegija 2011, Järvamaa tulihingelise eestvedaja auhind 2010, aasta parim turismisündmus Järvamaal 2011, aasta kultuuriedendaja Järvamaal 2011.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

2004 asus elama Sääskülla Ambla valda Järvamaale. Vabas kooselus, 3 last.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]