Mine sisu juurde

Antwerpeni Kaasaegse Kunsti Muuseum

Allikas: Vikipeedia
Antwerpeni Kaasaegse Kunsti Muuseum, 17. oktoober 2009

Antwerpeni Kaasaegse Kunsti Muuseum (flaami Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen, sealt ka lühend M HKA või MuHKA; prantsuse Musée d'Art contemporain d'Anvers) on moodsa ja kaasaegse kunsti muuseum Antwerpenis Flandria piirkonnas Belgias .

1985. aastal asutatud muuseum asub Antwerpeni sadama endises teraviljaaitade kompleksis. Muuseum avati 20. juunil 1987 ja seda haldab flaami kogukond.

Muuseumi kogud põhinevad Gordon Matta-Clarki Fondi kogudel, kus on umbes 150 Belgia ja teiste riikide kunstnike teost. Muuseumi näitusepind on 4000 m².

Muuseumi esimene direktor oli Flor Bex, kes oli varem juhtinud 1970. aastal Antwerpenis Paleis op de Meiris asutatud Rahvusvahelist Kultuurikeskust (ICC). Esimesel näitusel olid Gordon Matta-Clarki enda tööd.

Alates 2002. aastast on muuseumi juhtinud Bart De Baere.[1] Sellest ajast on pärit ekspositsiooni peamine jagunemine. Alumisel korrusel toimuvad suured rändnäitused, mille fookus on rohkem rahvusvahelisel kaasaegsel kunstil. Põhikogu erinevad näitused on ülemistel korrustel, seal toimub ka kaasaegsete kunstnike väiksemaid näitusi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]