Anna Kurnikova

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Anna Kurnikova

Anna Sergejevna Kurnikova [k'urnikova] (vene Анна Сергеевна Курникова; sündinud 7. juunil 1981 Moskvas) on vene tennisist ja fotomodell. 2009. aastal sai ta ka USA kodakondsuse.

Aastatel 19952003 oli ta elukutseline tennisist. Ta karjäär katkes seljavalude tõttu. 2010. aastal võistles ta esmakordselt pärast seitsmeaastast vaheaega, kui ta koos oma kauaaegse partneri Martina Hingisega osales Wimbledoni kutsetega turniiril.

Kuigi ta ei tõusnud tennises päris tippu, on ta üks maailma tuntumaid tennisiste, sest lisaks tennisemängule on ta silma paistnud ka oma iluga.

Tema suuremad saavutused on tulnud naispaarismängus. Koos Martina Hingisega võitis ta 1999 ja 2002 Austraalia lahtised meistrivõistlused. Tema tennisistikarjäär katkes seljavalude tõttu.

Kurnikova mängustiil sobib paarismänguks. Peale selle on ta tennisisti kohta pikka kasvu. Teda on võrreldud Pam Shriveri ja Peter Flemingiga, kes on võitnud arvukalt paarismängutiitleid koos lühemate partneritega (Martina Navrátilová, John McEnroe). Kurnikova ja Hingis on end naljatamisi nimetanud tennise Spice Girls'iks.

Elukäik ja tennisekarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Tema vanemad on majandusteadlane Alla Kurnikova ning professor ja endine maadleja Sergei Kurnikov. Ta on nende ainuke laps.

Ta hakkas treenima viieaastaselt. Esimeseks treeneriks oli Larissa Preobraženskaja. Kümneaastaselt asus ta õppima Floridasse Nick Bollettieri tenniseakadeemiasse.

Anna Kurnikova (vasakul) ja Martina Hingis, 2002.

13-aastaselt hakkas Kurnikova noortetennises rahvusvaheliselt silma paistma. Ta võitis mitu turniiri, sealhulgas Rooma meistrite turniiri 1995. Samal aastal tuli ta 14-aastaselt Euroopa ja maailma noorte- (alla 18-aastaste) meistriks.

Profitennises debüteeris Kurnikova 14-aastaselt Föderatsiooni karikavõistlustel Venemaa võistkonnas. Ta oli kõigi aegade noorim osavõtja ja noorim võitja. 15-aastaselt võitis ta USA lahtistel meistrivõistlustel kolm kohtumist, kuni kaotas edetabelijuht Steffi Grafile.

Statistika[muuda | muuda lähteteksti]

Üksikmängus oli tema kõrgeim koht maailma edetabelis kaheksas (20. november 2000) ja paarismängus esimene (22. november 1999). Paarismängus on tal 16 tiitlivõitu, üksikmängus mitte ühtegi WTA turniirivõitu (küll on ta võitnud kahel korral ITF turniiri).[1]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta elab USA-s Florida osariigis Bradentonis.

Tema kasv on 1,73 m ja võistluskaal oli 56 kg. Ta on paremakäeline.

Autasud ja tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

  • 1996: WTA Newcomer of the Year
  • 1999: WTA Doubles Team of the Year (koos Martina Hingisega)
  • 2002: ESPN-i Hottest Female Athlete

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]