Among Us

Allikas: Vikipeedia

Among Us on mitme mängijaga strateegia mäng, mille on loonud Ameerika firma Innersloth. Mäng avaldati IOSitele ja Androididele juunis 2018, Microsoft Windowsis novembris 2018, Nintendo Switchile detsembris 2020 ning PlayStation 4'le, PlayStation 5'le, Xbox One'le ja Xbox Series X/S'ile 2021 aasta detsembris.

Mäng toimub kosmoseteemalistes maailmates, kus mängijatel on kaks rolli, ettemääratud arv on Teesklejad ja ülejäänud on Meeskonnakaaslased. Meeskonnakaaslased peavad teada saama, kes on Teesklejad ja nad maailmast välja viskama või kõik oma ülesanded üle maailma ära tegema. Väljaviskamiseks peab teada andma surnud kehast või tegema hädaabikohtumise (hädaabikohtumist ei saa teha kriiside ajal). Meeskonnakaaslased võidavad, kui kõik Teesklejad on välja visatud või kui kõik ülesanded on tehtud. Teesklejad võidavad, kui Meeskonnakaaslasi ja Teesklejaid on võrdselt või kui kriitiline sabotaaž on lahendamata.

Kuigi mäng avaldati 2018. aastal sai Among Us populaarseks 2020. aastal, kui Twitchi streamerid ja juutuuberid seda mängima hakkasid.

Eestis on videomängu enda otseülekannetes mänginud mitmed mängurid nagu MupaxHD ning KSET-TV.