Mine sisu juurde

Alumniportal Deutschland

Allikas: Vikipeedia
Alumniportal Deutschlandi logo

Alumniportal Deutschland on veebileht Saksamaa vilistlaste privaatsete ja tööalaste võrgustike loomiseks. Saksamaa vilistlasteks on kõik, kes on Saksamaal või mõnes välisriigis asuvas Saksa asutuses teinud õppetööd, teadustööd, saanud täiendõpet, läbinud keelekursuse või lihtsalt reisinud. Alumniportal Deutschlandi kasutamine on tasuta. Alumniportal Deutschland on Saksamaa viie rahvusvahelise koostööga tegeleva organisatsiooni koostööprojekt. Portaali rahastab Majandusliku koostöö ja arenduse ministeerium (BMZ).

Ülesanded ja eesmärgid[muuda | muuda lähteteksti]

Alumniportal Deutschlandi kaudu saavad Saksamaa vilistlased sidet pidada. Saab luua ja süvendada suhteid teiste vilistlastega ning lisaks ka rahvusvaheliste ettevõtete, kõrgkoolide ja vilistlaste võrgustikega. Portaali pakkumiste hulka kuulub rahvusvaheline tööbörs, informatsioon edasiõppimisvõimaluste ja ürituste kohta, erinevad alateemad kultuurist kuni majanduseni, eraldi rubriik, kus on võimalik õppida saksa keelt, ning lisaks suhtlusvõrgustiku osa. Alumniportal Deutschland on avatud kõigile vilistlastele, olenemata sellest, kas Saksamaal oldud perioodi eest tasus mõni Saksamaa organisatsioon või inimene ise.

Laia kontaktvõrgustikuga on osalevatel organisatsioonidel võimalik oma vilistlasi puudutavat tööd lihtsam koordineerida. Peale selle tahetakse näidata Saksamaa vilistlaste tähtsust majandusliku koostöö kontekstis. Portaalis leiavad koostööpartnereid ja eksperte nii vilistlased kui ka ettevõtted.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Töö vilistlastega toimub enamasti ainult vastavate organisatsioonide siseselt. Umbes 80% välismaistest lõpetajatest on oma õppe- või tööaja ise finantseerinud. Nende vilistlastega ühenduse saavutamine nõudis uurimistööd, mistõttu loodigi Alumniportal Deutschland. Seisuga juuli 2011 on registreerituid rohkem kui 32 000 kasutajat 184 riigist.

Ülesehitus[muuda | muuda lähteteksti]

Alumniportal Deutschlandi tuumaks on suhtlusvõrgustik. Kasutamiseks on vajalik registreerimine. Selles suhtlusvõrgustikus saavad vilistlased luua ja hoida kontakte vilistlaste, organisatsioonide või ettevõtetega. Lisaks on vilistlastel võimalik pidada blogi. Alapunktis "Infothek" pakutakse vilistlastele välja teemasid, mida suhtlusvõrgus käsitleda. "Infotheki" alla kuuluvad ka rahvusvaheline tööbörs, üritustekalender, pakkumised, mis puudutavad saksa keelt, erinevaid erialasid puudutavad temaatilised alapunktid ja väliste toimetuste poolt täidetud alapunktid, nagu näiteks majandus, teadus ja kultuur. Ettevõtetel on tööbörsil võimalik avaldada vabu töökohti, lisaks on võimalik informeerida üritustest või otsida kontaktisikuid ja eksperte. Alumniportal Deutschlandi saab kasutada nii saksa kui ka inglise keeles. Suhtlusvõrgustikusisene keel on aga vabalt valitav.

Partnerid[muuda | muuda lähteteksti]

Alumniportal Deutschland on viie organisatsiooni koostöö.

Ettevõtmist toetavad mitmed asutused, sealhulgas Saksamaa välisministeerium, haridusministeerium ja mitmesugused poliitikainstitutsioonid, näiteks Friedrich Eberti, Konrad Adenaueri ja Heinrich Bölli sihtasutused.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]