Alta Badia

Allikas: Vikipeedia
Läänesissepääs Calfoschi ja Corvara kohal

Alta Badia on suusakuurort Põhja-Itaalias Dolomiitides, Val Badia (saksa keeles Hochabtei) ülaosas Lõuna-Tiroolis. See on osa Dolomiti Superski suusapiirkonnast. See kuulub Corvara, Badia ja La Vali omavalitsuste territooriumitele. Corvara keskpunktis on laiendatud ala liftiga teenindatav tipp kõrgus 2550 meetrit ja üldine vertikaalne langus 1226 meetrit. Enamiku kohalike elanike emakeel on ladiini keel.

Alta Badia on mäesuusatamise MK-võistluste hooaja regulaarne võistluspaik, mida mehed kasutavad tavaliselt detsembri keskel. Selle hiiglaslik slaalomirada, klassikaline Gran Risa (Gran Risa on maailmakarikavõistluste suurslaalomirada Itaalias Alta Badias. Piz La Ila mäel Dolomiitides võõrustas see 1985. aastal oma esimest maailmakarikavõistlust.), on üks kõige keerulisemaid MK-etappide karusellis. 2012. aasta detsembris oli võistlustrassi vertikaalne langus 448 meetrit, alustades 1871 meetrist ja lõpetades 1423 meetri kõrgusel, La Ila (La Villa) lähedal. Võistluse võitis ameeriklane Ted Ligety, kes võitis ka kaks aastat varem.

Lähedal asuvad maailmakarikavõistluste toimumispaigad on Val Gardena läänes (üle Gardena kuru) ja Cortina d'Ampezzo (üle Valparola kuru) idas.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]