Aleksei Salnikov

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aleksei Salnikov (vene keeles Алексей Борисович Сальников; sündinud 7. augustil 1978 Tartus) on Tartus sündinud vene kirjanik.

1984. aastast elas ta algul Sverdlovski oblastis Gornouralskis, seejärel Nižni Tagilis ja 2005. aastast Jekaterinburgis. Ta on lõpetanud kaks kursust põllumajanduse akadeemias ning õppinud ühe semestri Uurali Riiklikus Ülikoolis.

Salnikov debüteeris kirjanduses luuletustega. Teda on avaldatud ajakirjades Literaturnaja Gazeta, Uralskaja Nov, Vozduh, Ural ja almanahhis "Vavilon" ning antoloogias "Kaasaegne uurali poeesia".

Ülevenemaalise tähelepanu sai ta romaaniga "Петровы в гриппе и вокруг него", mis ilmus 2016. aastal ajakirjas Volga ja 2017. aastal raamatuna. Eesti keeles ilmus romaan 2019. aastal sarjas "Punane raamat" Erle Nõmme tõlkes. Aastal 2015 ilmus ajakirjas "Волга" järjejutuna romaan "Отдел". Eesti keeles ilmus romaan 2020. aastal sarjas "Punane raamat" Erle Nõmme tõlkes. Aastal 2021 ilmus Erle Nõmme tõlkes sarjas "Punane raamat" "Petrovid gripi küüsis" (ilmus aastal originaalis aastal 2016 ajakirjas "Волга" ja raamatuna aastal 2017 Moskvas).