Aleksei German noorem

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Aleksei German noorem (sündinud 4. septembril 1976 Leningradis) on vene filmilavastaja ja stsenarist.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Aleksei German noorem sündis filmilavastaja Aleksei Germani ja stsenarist Svetlana Karmalita peres. Tema vanaisa on kirjanik Juri German.

2001. aastal lõpetas ta S. Gerassimovi nimelise ülevenemaalise riikliku kinematograafiaülikooli lavastusteaduskonna, kus õppis Sergei Solovjovi ja Valerija Rubintšiku käe all, ning asus tööle filmistuudios Lenfilm.

Aleksei German vanem on teleintervjuus kinnitanud, et German noorem on enne oma esimest teadaolevat filmi "Viimane rong" (2003) lavastanud ka teise, avalikkusele tundmatu filmi.[1].

German noorema filmid on saanud korduvalt kodu- ja välismaiseid auhindu. Veneetsia filmifestivalil on Kuldlõvi pälvinud German noorema filmid "Garpastum" (2005) ja "Pabersõdur" (2008), Hõbelõvi lavastajatöö eest "Pabersõdur", äramärkimise "Viimane rong" (2003). 2015. aastal osales German noorema film "Elektriliste pilvede all" Berliini filmifestivalil. Film pälvis Hõbekaru (operaatorid Jevgeni Privin ja Aleksandr Mihhaltšuk). 2018. aastal pälvis Hõbekaru ka Germani elulooline draamafilm "Dovlatov".

Filmograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]