Alan Moore

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Alan Moore

Alan Moore (sündinud 18. novembril 1953) on briti koomiksiautor.

Tema tuntuimad teosed on "V for Vendetta", "From Hell", "Watchmen", "The League of Extraordinary Gentlemen". Mitmete tema koomiksite põhjal on valminud filmid, mille suhtes ta on olnud äärmiselt kriitiline.

Tema loodud on ka John Constantine'i tegelaskuju, kes esimest korda ilmus koomiksis "Swamp Thing". Hiljem sai Constantine'ist koomiksisarja "Hellblazer" peategelane. Ka selle põhjal on 2005. aastal tehtud film ("Constantine"). Peaosalisest (Keanu Reeves) on koomiksisarja küünilise ja üleoleva humanisti asemel saanud katoliiklane.

Ühtlasi on ta kirjutanud ka pornograafilise koomiksi "Lost Girls" (avaldatud 2006), mille peategelasteks on mitme angloameerika lasteraamatu naispeategelased: Alice (raamatust "Alice Imedemaal"), Wendy (raamatust "Peeter Paan") ja Dorothy (raamatust "Võlur Oz"). Selle koomiksi kunstnik on Melinda Gebbie, kes on ühtlasi Alan Moore'i abikaasa.

Aastal 2015 septembris sai valmis ka tema teine romaan "Jerusalem", mis on üle poole miljoni sõna pikkune ning sisaldab erinevate kirjanduslike voolude ja autorite pastiššidena kirjutatud narratiivi Northhamptoni linnast, kus Moore on elanud kogu elu.

Aastal 2015 hakkas ta avaldama koomiksisarja "Providence", mis põhineb H. P. Lovecrafti kirjandusteostel.