Abula-Kalasma matkarada

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Hoiatus! Võimalik autoriõiguste rikkumine!
Kui on olemas/saadud luba teksti kasutamiseks litsentsi CC BY-SA 3.0 tingimustel, siis edasta aadressile permissions-etättwikimedia.org kiri, milles autor kinnitab, et on nõus teksti kasutamisega selle litsentsi tingimustel.

Võimalikuks lahenduseks on ka teksti ümbersõnastamine, sest faktid ei ole autoriõigustega kaitstud.

  Teksti allikas: https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/saaremaa-puhkeala/1681

Abula-Kalasma matkarada on matkarada Saaremaal Abula ja Kalasma külas.

Rada algab Pidula-Veere teelt, algus Abula telkimisalal. Rada on tähistatud ka mitmete piktogrammide ja värvimärkidega puudel.

Õpperada asub Tagalahe idarannikul Koorunõmme looduskaitsealal. Rahulikus tempos võtab kogu raja läbimine 4-5 tundi. Umbes pool õpperajast kulgeb piki mereäärt ja teine pool metsas, ranniku lähedal. Rada tutvustab Saaremaa ranniku ja maastiku kujunemise ja kasutamise lugu, loometsi, taimi ja taimekooslusi. Soostunud niitudel näeb kodumaiseid käpalisi ja metsades metsloomade tegutsemistest jälgi. Tagalaht on sügav ning külmub harva, seetõttu on veelindudele oluline talvitumispaik. Õpperajal kohtab I ja II maailmasõja aegseid kaevikuid, kividest laetud kahurialuseid ning teisi militaarseid objekte.

Asukoht Kalasma ja Abula küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Kohalesõitmise õpetus Sõita Kuressaare-Kihelkonna mnt pidi 30 km, teeristilt keerata paremale Pidula peale. Sõita 9 km. Teeristis sõita vasakule 1 km ja keerata paremale mereäärsele kruusateele. Sõita otse 3 km. Matkarada algab Abula telkimisalalt.
Koordinaadid Long-Lat WGS 84

laiuskraad: 58.474276 pikkuskraad: 22.115466 L-EST 97 x: 6483103 y: 390061