24 minutit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"24 minutit" (ingl. 24 Minutes) on joonissarja "Simpsonid" 18. hooaja 21. jagu, mis jõudis ekraanile 20. mail 2007.

Sündmustik[muuda | muuda lähteteksti]

Springfieldi algkooli direktor Skinner avab popitegemisvastase üksuse CTU (Counter Truancy Unit), mille liikmed on Lisa, Milhouse van Houten, Martin Prince ja Database. Kui kooli kiusajad Jimbo, Dolph ja Kearney poppi teevad, siis saadetakse Milhouse neid luurama.

Samal ajal leitakse Springfieldi tuumajaamas üks Homeri vana jogurt, mis kästakse tal ära visata. Kui Homeril üritab jogurit poodi tagastada, keeldub Aput seda vastu võtmast. Apu ütleb, et Homer võib võtta ükskõik millise jogurti, kui ta ainult vana jogurti minema viiks. Jogurt langeb Jimbo, Dolphi ja Kearney kätte. Homer aga avastab kogemata Milhouse'i neid luuramast, mispeale nad mõlemad pannakse prügikasti ja saadetakse mööda tänavat alla veerema.

Marge unustab, et kell 15:00 toimub koolis küpsetiste laat. Kui see talle meelde tuleb paneb ta koogi kiiresti ahju. Kuid kook kõrbeb ja Marge peab põlenud koogi glasuuriga katma.

Jimbo majas tehakse võimas haisupomm surnud loomast, kõrbenud juustest, Jimbo õe hambaklambrikarbist, pudelisse villitud peerust, opossumiplatsentast, higist ja vanast jogurtist. See plaanitakse küpsetiste laadal õhku lasta. Kui Milhouse'il nende jälitamine ebaõnnestub asub tema asemele Bart. Uurimise ajal ristub Barti telefonikõne kogemata telesarja "24" peategelase Jack Baueri omaga. Kui Bart pommist teada saab, ruttab ta kooli sellest Lisale teatama, kuid Martin, kes tegelikult kiusajate heaks töötab, lööb ta oimetuks ja seob kinni.

Bart pannakse koos pommiga ventilatsiooniruumi kinni. Tal õnnestub siiski Lisale helistada ning teda hädaohust teavitada. Mõtlemata sellele, et Bart võib uputada, laseb Skinner hullema ärahoidmiseks ventilatsiooniruumi hot dog'ide vee, milles oli aastaid kooli vorstikesi leotatud. Bart ujub just alanud küpsetiste laada akna juurde ja teda nähakse. Wiggum üritab Barti päästmiseks klaasi pihta tulistada, aga see on kuulikindel. Marge viskab oma koogi läbi klaasi, lastes nii vee ventilatsioonist välja ja päästab Barti. Lisa tormab ruttu kohale ning teeb haisupommi kahjutuks.

Pärast seda tungivad Jack Bauer ja kõik teised CTU (Counter-Terrorism Uniti) agendid küpsetiste laadale ja tahavad Barti tema tüngakõne pärast arreteerida. Seejärel plahvatab aatomipomm. Kõik rahunevad, kui Jack Bauer ütleb, et plahvatus toimus naaberlinnas Shelbyville'is.