Šotimaa viimane kuningas

Allikas: Vikipeedia
"Šotimaa viimane kuningas"
"The Last King of Scotland"
Žanr draama
Režissöör Kevin MacDonald
Stsenarist Peter Morgan
Jeremy Brock
Operaator Stuart Howell
Helilooja Alex Heffes
Peaosades Forest Whitaker
James McAvoy
Kerry Washington
Simon McBurney
Gillian Anderson
Produtsent Andrea Calderwood
Lisa Bryer
Charles Steel
Filmistuudio Fox Searchlight Pictures
Aasta 2006
Esilinastus Suurbritannia 12. jaanuar 2007
Eesti 16. veebruar 2007
Kestus 121 minutit
Riik Suurbritannia
Keel inglise
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Šotimaa viimane kuningas" (originaalpealkirjaga "The Last King of Scotland") on Oscariga pärjatud 2006. aasta draamafilm, mille lavastas Kevin MacDonald.

Film põhineb Giles Fodeni 1998. aastal ilmunud samanimelisel romaanil. Filmi stsenaariumi kirjutasid Peter Morgan ja Jeremy Brock.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Film "Šotimaa viimane kuningas" räägib noorest Šoti päritolu arstist dr Nicholas Garriganist (James McAvoy), kes aastal 1971 reisib Ugandasse, et seal arstina töötada. Juhuste kokkulangemisel ravib ta Uganda värskelt ametisse astunud presidenti Idi Amini (Forest Whitaker), kes pakub talle seejärel oma ihuarsti ametikohta.

Algul on Nicholas oma uuest ametikohast ja sellega kaasnevast aust vaimustuses ning keeldub nägemast koledusi, mida Idi Amin riigis korda saadab. Kui ta enam enda ümber toimuvat välja ei kannata ja soovib lahkuda, keelab Amin selle ja võtab talt reisipassi.

Lõpuks ei näe Nicholas enam muud väljapääsu toimuvat peatada kui diktaator mõrvata ning olles Amini usaldusväärseim nõunik, üritab ta teda mürgitada. Samal ajal maandub Ugandas palestiina terroristide kaaperdatud lennuk ning Nicholas peab ohvritele appi minema. Amin saab aga teada, et Nicholas üritas teda tappa ja oli ka varem tema naisega maganud, ning määratab talle karistuseks kohutava piinamise. Nicholasele tõttab aga appi dr Junju (David Oyelowo), kes aitab tal lennukikaaperduse ohvritega tagasi Inglismaale suunduva lennuki peale pääseda, et too saaks Ugandas toimuvatest koledustest teistele teda anda.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]