Ühe mõrva kroonika

Allikas: Vikipeedia
"Ühe mõrva kroonika"
"Chronik eines Mordes"
Žanr draama
Režissöör Joachim Hasler
Stsenarist Angel Wagenstein
Operaator Joachim Hasler
Helilooja Gerd Natschinski
Peaosades Angelica Domröse
Ulrich Thein
Jiří Vršťala
Filmistuudio DEFA
Aasta 1965
Esilinastus 25. veebruar 1965
Kestus 87 minutit
Riik Saksa DV
Keel saksa
IMDb profiil

"Ühe mõrva kroonika" on 1965. aastal valminud Saksa DV mängufilm. Filmi stsenaarium põhineb Leonhard Franki romaanil "Jeesuse jüngrid".

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi tegevus toimub 1950. aastate keskpaigas ühes Lääne-Saksamaa linnas. Oma ametisseastumise päeval lastakse maha linnapea Zwischenzahl. Tulistaja on noor juuditar Ruth Bodenheim, kes tahtis oma vanemate surma eest kätte maksta. Hoolimata kindlatest süütõenditest Ruthi vastu, sooviksid õiguskaitseorganid toimunu skandaali kartuses kinni mätsida. Erinevalt oma abikaasast dr. Martinist ei taha Ruth mahavaikimisega nõustuda. Ta ei soovi oma mineviku traumaatilisi elamusi unustada. Vanemate surm, milles Zwischenzahl SA-mehena kaasvastutav oli, ei anna Ruthile rahu. Ruth kogus varem Zwischenzahli süü kohta pealtnägijate tunnistusi ja dokumente, kuid ametivõimude poole pöördumine ei andnud mingeid tulemusi. Nii ei jäänudki tal muud üle, kui õigusemõistmine enda kätte võtta. Ruthi kindlameelsus avaldab prokurör dr. Hoffmannile sügavat muljet ja ta otsustab kohtus tema kaitsjaks hakata.[1]

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 29. jaanuar 2016. Vaadatud 23. jaanuaril 2016.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)