Õnne otsinguil

Allikas: Vikipeedia
Õnne otsinguil
The Pursuit of Happyness
Žanr draama, biograafia
Režissöör Gabriele Muccino
Stsenarist Steven Conrad
Helilooja Andrea Guerra
Peaosades Will Smith
Jaden Smith
Thandie Newton
Produtsent Will Smith
Steve Tisch
Teddy Zee
Filmistuudio Columbia TriStar Motion Picture Group
Aasta 2006
Esilinastus 15. detsember 2006
Kestus 117 minutit
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Ametlik veebileht
All Movie Guide'i profiil
IMDb profiil

"Õnne otsinguil" (originaalpealkiri "The Pursuit of Happyness") on Oscarile nomineeritud USA 2006. aasta biograafiline draamafilm silmapaistmatu üksikisiku edu- ja õnnepüüdlustest. Filmi lavastas itaalia filmirežissöör Gabriele Muccino, kelle jaoks see oli esimene ingliskeelne lavastustöö.

Peategelast Chris Gardnerit kehastab Will Smith ja tema poega Christopheri Jaden Smith.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi tegevus leiab aset 1981. aastal USA-s San Franciscos ja keskendub intelligentsele, kuid edutule müügimehele Chris Gardnerile (Will Smith). Chris on investeerinud kõik oma säästud, et osta innovaatilisi röntgeniseadmeid ja neid haiglatele edasi müüa. Tema müügitöö ei kulge aga edukalt ning Chrisil on raskusi oma naise Linda (Thandie Newton) ja viieaastase poja Christopheri (Jaden Christopher Syre Smith) ülalpidamisega. Mingil ajal saab Lindal kõigest kõrini ning ta otsustab Chrisi juurest lahkuda ja New Yorki kolida. Chris nõuab, et poeg tema juurde jääks, ning peabki hakkama ise üksi poega kasvatama.

Samal ajal õnnestub tal saada tasustamata kuuekuune praktikakoht prestiižikas investeerimisfirmas, mille lõppedes üks 20 praktikandist sinna tööle võetakse. Chris näeb selles võimalust vaesusest välja tulla ning otsustab žongleerida oma müügitöö vahel, et veidikegi raha teenida, samal ajal teistest praktikantidest parem olla ning lisaks veel poja eest hoolt kanda. Siis saab tal aga raha otsa ja ta tõstetakse koos pojaga kodust välja, mille tagajärjel nad peavad ööbima kodutute varjupaikades. Hoolimata vastukäimistest peab mees kinni oma lubadusest olla armastav ja hoolitsev isa, ammutades jõudu oma poja usaldusest. Praktika lõppedes osutub Chris selleks väljavalituks, kellele pakutakse firmas börsimaaklerina tööd.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]