Ásgeir

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Ásgeir
Ageir Trausti.jpg
Sünninimi Ásgeir Trausti Einarsson
Sündinud 1. juuli 1992
Laugarbakki, Island
Stiilid alternatiivrokk, indie folk
Pill kitarr, klaver
Tegev 2012-
Veebileht asgeirmusic.com

Ásgeir (täisnimi Ásgeir Trausti Einarsson; sündinud 1. juulil 1992 Laugarbakkis Norðurland vestra piirkonnas Islandil) on islandi laulja ja laulukirjutaja. Kuni 2013. aastani tunti teda kui Ásgeir Trausti, aga siis sai temast rahvusvaheline artist ja ta otsustas nime Ásgeir kasuks.

Tal on oma bänd Ásgeir Trausti Band.

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal ilmus tema debüütalbum "Dýrð í dauðaþögn", mis osutus väga edukaks. Albumi ingliskeelne versioon kannab pealkirja "In the Silence". See ilmus 27. jaanuaril 2014. Ameerika laulja John Grant oli abiks lugude tõlkimisel ja albumi väljaandmisel. Album on erilist populaarsust kogunud Belgias ja Hollandis.

5. mail 2017 ilmus tema teine album "Afterglow".

Turnee[muuda | muuda lähteteksti]

2019. aastal kandis tema turnee nime "Ásgeir the day after tour"’. See hõlmas Euroopa riike, Kanadat ja Ameerika Ühendriike. Turnee sai alguse 13. veebruaril Rootsist. Seejärel toimuvad kontserdid Norras, Taanis, Saksamaal, Hollandis, Belgias, Prantsusmaal, Suurbritannias ja Türgis, seejärel suundutakse Ameerika Ühendriikidesse. Ameerika Ühendriikides külastab ta mitmeid kohti: Brooklyn, Boston, Minneapolis, Los Angeles ja San Francisco. Kanadas annab ta kontserdid Montrealis ja Torontos.

Kuna 2017. aastal ilmus Ásgeiril uus album "Afterglow", siis oli see aasta tema jaoks väga sisutihe. Kõigepealt toimus "Ásgeir Spring Tour". Tegemist oli Euroopa turneega. See sai alguse 6.mail Taanist, lisaks andis ta kontserte Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal, Belgias, Hollandis ja Suurbritannias.

Seejärel läks ta Austraaliasse oma uut albumit tutvustama. Turnee nimi oli "Ásgeir Australian Tour", mille käis külastas ta kolme linna: Sydneyt, Melbourne'i ja Perthi.

Sügisel toimus "Ásgeir Autumn Tour", mille käigus külastas ta Prantsusmaad, Hollandit, Suurbritanniat, Saksamaad, Taanit, Rootsit, Norrat, Belgiat, Itaaliat ja Austriat. Ka sellel turneel esitles ta oma uut albumit "Afterglow".

2017. aastal leidis aset ka "Ásgeir North American Tour", mille käigus andis ta Ameerika Ühendriikide ja Kanada peale kokku 19 kontserti, et tutvustada uut albumit "Afterglow".

2013. aasta kevadel käis Ásgeir Ameerika Ühendriikide ja Kanada turneel. Lisaks jõudis ta samal aastal kontserte anda ka Euroopas.

Muu[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal võitis ta Islandi muusikaauhindadel aasta albumi, parima uustulnuka, icelandicmusic.com-i ja rahvalemmiku auhinna.

2014. aastal võitis ta European Comission Euroopa Breaker Awardi ehk piirilõhkuja auhinna.

Tema viiele loole on tehtud ka muusikavideod: "King and Cross" (2013), "Torrent" (2013), "Unbound" (2017), "Stardust" (2017), "I Know You Know" (2017).

Tema isa on poeet Einar Georg Einarsson, kes on aidanud ka loomingut kirjutada.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]