Võrkturundus

Allikas: Vikipeedia

Võrkturundus on müügikanal, mis töötab põhimõttel, et inimesed kellele toode või teenus meeldib soovitavad seda edasi oma sõpradele või tuttavatele.

Inimesed soovitavad iga päevaselt üksteisele asju, mis neile endale meeldivad või millega nad on rahul kuid nad ei saa selle eest raha.

Võrkturundus on süsteem, mis võimaldab klientidel läbi soovituste oma tooteid soodsamalt või tasuta saada ning aktiivsematel sellega lisa teenida.

Võrkturundus sarnaneb frantsiisiga ehk õigusega müüa oma firma alt teise brändi tooteid või teenuseid, saades kaasa ka oskusteabe ja juba töötava süsteemi.

Paljud inimesed otsivad oma elus võimalust alustada ettevõtlusega kuid puuduvad oskused või edukas kogemus. Võrkturunduse ettevõtted pakuvad kõigile kellel on huvi nende poolt pakutavate toodete või teenuste vastu hakata neid edasi soovitama oma sõpradele ja tuttavatele.

Eeliseks on see, et sul ei pea olema eelnevaid kogemusi. Kõik oskusteave, materjalid, koolitused, meeskonna toetus, juba töötav ärisüsteem on ettevõtte poolt sulle valmis tehtud.

Selleks, et olla edukas võrkturundusäris ei ole vaja teha muud, kui järgida ette antud süsteemi, koolitada ennast pidevalt ning aktiivselt ja järjepidevalt tegutseda.

Võrkturundus töötab põhimõttel, et kui läbi sinu soovituse tuleb ettevõttele kasu, siis tasustatakse ka sind selle tegevuse eest.

Väga suure eelise annab võimalus luua meeskond ehk lisaks oma tegevuselt saadud tulule on võimalus teenida ka kogu meeskonna tegevuselt.

Ehk siis kui sina aitad oma meeskonnaliikmel saavutada edu, kas siis müües tooteid või värvates uus meeskonnaliikmeid, saad ka sina selle pealt tulu.

Enamus inimesi alustab tegevust võrkturundusäris kuna on soov saada püsitulu ehk teenida järjepidevalt toodete tarbimise pealt ka siis, kui ise ärist eemal ollakse.

Võrkturundus tähendab seda, et ei kasutata tavapäraseid reklaamikanaleid nagu televisioon, raadio, internet või välimeedia, otse toodete või teenuste reklaamiks.

See raha, mis muidu kulutataks reklaami peale jagatakse iseseisvate edasimüüjate vahel ära.

Enamus ettevõtteid on välja töötanud ka logistika ehk kui soovitaja on ettevõtte ja tarbija kokku viinud, siis viiakse peale kauba eest tasumist tarbijale kaup koju kätte ning soovitaja saab selle eest raha.

Võrkturunduses peab olema alati olemas toode või teenus ning tarbija, ehk raha peab enamuses tulema tarbimisest.

Kuna võimalus on teenida oma meeskonna tegevuselt, siis arvatakse, et tuleks olla esimeste seas selleks, et saavutada edu. See on müüt ja kehtib vaid püramiidskeemides.

Kõiki edasimüüjaid koheldakse võrdsetel alustel ehk tähtis ei ole millal sina oled antud ettevõtlusega alugust teinud. Loeb vaid see, kui hästi oled sina osanud oma meeskonda kasvatada. Teisisõnu on sul võimalik teenida kordades rohkem, kui see inimene kes sind ärisse kutsus.

Selleks, et tekiks kahtlust millised on asuad võrkturundus ettevõtted on loodud ülemaailma organisatsioon DSA (Direct Selline Assossitation) ehk otsemüügi assotsiatsioon.

See on olemas ka Eestis nimega EDSA ning sealt on näha kes on ausad ja organisatsiooni poolt aktsepteeritud liikmed.