SMART Technologies

Allikas: Vikipeedia
SMART Technologies ULC
Asutatud 1987
Asutaja(d) David Martin ja Nancy Knowlton
Peakorter Calgary, Kanada
Tooted interaktiivne puutetahvel, Senteo vastamissüsteem, dokumendikaamera, juhtmeta tahvel, konverentsitarkvara, interaktiivne pliiatsidisplei
Töötajaid 1,100 [1]
Võrguleht http://smarttech.com/

SMART Technologies ULC. on Kanada ettevõte, mis tegeleb interaktiivsete toodete loomisega.

Ettevõtte tuntuimaks tooteks on SMART Boardinteraktiivne puutetahvel, mis võimaldab arvuti ja projektoriga ühendatuna jälgida arvuti ekraanil toimuvat ning seda sõrmede või spetsiaalsete kaasasolevate pliiatsite abil juhtida.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

1986. aastal töötas tulevase ettevõtte kaasasutaja, David Martin'i, välja ideetoote, mis hõlmas SMART Board interaktiivset tahvlit. Samal ajal pakuti David Martin'ile ja Nancy Knowlton'ile võimalust osta LCD arendus- ja tootmisliin firmalt Fortune 500. Martini, pidades LCD-tehnoloogiat perspektiivikaks, asus seda SMART Board süsteemi integreerima.

Ettevõte loomiseni jõuti 1987. aastal. Firma alustas oma tegevust Ameerika Ühendriikide projektoritootja InFocuse toodete maaletoomisega Kanadas. Projektorimüügist teenitud kasum suunati SMART Board uurimistöösse ja arendamisse.

SMART tutvustas esimest interaktiivset tahvlit 1991. aastal. See võimaldas arvuti rakendusprogrammide puutejuhtimist ja märkmete tegemist põhiliste Microsoft Windows rakendusprogrammide peale. SMART Board'ile väljastati kolm patenti Ameerika Ühendriikide Patendi- ja Kaubamärgiameti poolt. Endiselt olid menetlemisel teised selle idee patenditaotlused üle kogu maailma.

Kuna 1990ndate alguses teadsid ja huvitusid väga vähesed interaktiivsetest tahvlitest, jäi SMART Boardi müügiedu tagasihoidlikuks. Ettevõte tegutses aktiivselt oma toote tutvustamisel ning keskendus peamiselt õpetajatele, äriinimestele ja valitsustegelastele, kellest nähti põhilisi sihtgruppe. Siiski viis toote vähene müügiedu firma majanduslikult ebakindlasse olukorda.

1992. aastal sõlmis SMART Technologies strateegilise koostöölepingu USA arvutihiiglase Intel Corporation'iga. Selle koostöö tulemusena loodi ühine tootearendus ja turustamine ning Intel sai kapitaliosaluse. Kapitaliinvesteering, mille tingis varane koostöö Inteliga, aitas kiirendada nii riist- kui ka tarkvara arendustegevust. Kuigi esialgne projekt, mis tingis investeerimise vajaduse, on tänaseks päevaks lõpetatud, on Intel säilitanud oma osaluse SMART Technologies ULC.-s.

Alates 1996. aastast on SMART Technologies suurendanud oma kogutulu iga järgneva aastaga vähemalt 50% ning teeninud kasumit. Ühtlaselt tugev kasvutempot on võimaldanud kasvamist toetudes enamuses ainult teenitud kasumile.

Ettevõtte seob oma tuleviku täielikult ruumitoodetega (Roomware) ning selle tehnoloogia arengusuundadest sõltub seega täielikult firma edasine käekäik.

Ettevõtte tuntumad tooted[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]