Arabuko-Sokoke rahvuspark

Allikas: Vikipeedia
Kenya Arabuko-Sokoke rahvuspargi asukoht

Arabuko-Sokoke rahvuspark on 1990. aastal rajatud rahvuspark Kenyas. See asub rannikul, 110 kilomeetrit Mombasast põhjas, ja on looduskaitse all riikliku metsakaitsealana.

6 ruutkilomeetri suurune rahvuspark moodustab vaid väikese osa Arabuko-Sokoke metsakaitsealast, mille loodeservas see paikneb. Ligi pool rahvuspargist jääb väljapoole metsakaitseala piiri, 2006–2007 rajatud elevanditara taha. Nüüdseks on selle asustanud kohaliku kogukonnad, nii et rahvuspargi piiri on raske leida. Kahjuks ei ole rahvuspargist erilist abi metsa kaitsel, mis moodustab Ida-Aafrika rannikumetsa suurima säilinud osa (420 km²) ja kus on arvukalt endeemseid liike, sealhulgas imetajaid, linde ja taimi.

Metsakaitseala haldavad koos Kenya metsaamet (Kenya Forest Service), Kenya looduskaitseamet (Kenya Wildlife Service), Kenya rahvusmuuseum (National Museums of Kenya) ja Kenya metsauuringute instituut (Kenya Forest Research Institute) ja see on Kenya üks paremini kaitstud metsi. Algselt võeti see kaitse alla 1943. aastal Briti kroonimetsana (Crown Forest). Metsa ähvardab kohalike elanike maapuudus. Kenya looduskaitseamet teeb pargi kaitsel koostööd mitme kodumaise ja rahvusvahelise looduskaitseorganisatsiooniga.

Arabuko-Sokoke metsas on kolm metsatüüpi: segamets, Brachystegia ja Cynometra. Igaüks neist kaitseb erinevaid taime- ja loomakooslusi.

Rahvuspargile lähim linn on Malindi.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]

-3.2666666739.81666667