W New York Union Square

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
W New York Union Square
Guardian Life Building (6446251031).jpg
Üldandmed
Asukoht Ameerika Ühendriigid
New York
Stiil beaux-arts
Ehituse lõpp 1911
Koordinaadid 40° 44′ 12″ N, 73° 59′ 21″ W
Tehniline ülevaade
Korruseid 21
Projekt ja ehitus
Arhitekt Albert D'Oench & Joseph W. Yost

W New York Union Square on 21-korruseline, 87 meetri kõrgune hoone, mis asub New Yorgis Manhattanil Union Square'i ristmikul (Park Avenue Southi ja 17th Streeti nurgal). Hoone projekteerisid arhitektid Albert D'Oench ja Joseph W. Yost beaux-arts'i stiilis. Hoone aadress on 50 Union Square East.

Kui kõrghoone 1911. aastal valmis, sai selle nimeks Germania Life Insurance Company Building ja seal asus kindlustusettevõtte Germania Life Insurance Company peakorter. Kui kindlustusettevõte muutis nime, sai 1917. aastal hoone nimeks Guardian Life Insurance Company Building.

Neljast lisakorrusest koosneva mansardjuurdeehitise projekteeris arhitektuuribüroo Skidmore, Owings & Merrill ja see valmis 1961. aastal.

1998. aastal kolis kindlustusettevõte majast välja ning hoonesse hakati rajama 250-toalist hotelli, mida pidi hakkama pidama ettevõte Starwood. Kuid peagi hõivas hoone hoopis hotellikett W Hotels, kes nimetas maja W New York Union Square'iks ning tegi sellest 270 numbritoaga luksuslikku elustiili esindava hotelli, mis avati 2000. aasta detsembris.

2006. aastal müüdi hoone 285 miljoni dollari eest Dubai investeerimisettevõttele Istithmar World. W Hotels peab seal hotelli edasi, kuid mitmed hoones tegutsenud restoranid ja muud allettevõtmised on omanikku/rentnikku vahetanud.

Kõrghoonest üle tee asub Everett Building.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]