Vikipeedia:Tööriistad/Muudatuste tühistaja

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Muudatuste tühistaja on JavaScriptis kirjutatud administraatoritele mõeldud tööriist. Võrreldes tavalise tühistamisega pakub tööriist laiemaid võimalusi. Sellel on järgmised funktsioonid:

 • võimalus muuta tühistamise resümeed
  saab valida etteantud resümeede vahel või sisestada omaenda resümee
 • võimalus märkida tühistamised robotimuudatusteks
 • võimalus tühistada korraga paljud muudatused.

Tööriista sisse lülitamiseks tuleb eelistuste vahekaardil "Tööriistad" teha linnuke märkeruudu "Muudatuste tühistaja" ette. Tööriista väljalülitamiseks tuleb linnuke eemaldada.

Tööriista autor on Vikipeedia kasutaja Hoo man, tööriista ingliskeelne lehekülg asub aadressil m:User:Hoo man/Scripts/Smart rollback.

Kasutamine[muuda lähteteksti]

Kui tööriist on sisse lülitatud, tekib lehekülje ülemisse serva link "Muudatuste tühistaja". Tööriista link on vaid neil lehekülgedel, kus leidub tühistamislinke. Tööriista lingile vajutades avaneb tööriista aken.

Väljad[muuda lähteteksti]

 • Muudatuse resümee. Sellest rippmenüüst saad etteantud valikute seast valida tühistamise resümee. Vaikeväärtus on "Kasuta vaikeresümeed", mis tähendab, et tühistamise resümeeks pannakse standardne tühistamise resümee. Kui valid "Muu ->", kasutatakse resümeena välja "Kohandatud resümee" väärtust.
 • Kohandatud resümee. Siia saad sisestada vabas vormis resümee. Väljale klõpsamisel muutub "Muudatuse resümee" väärtuseks automaatselt "Muu ->".
 • Märgista muudatused robotimuudatustena. Kui valid "jah", märgistatakse kõik tühistamised robotimuudatustena. Vaikimisi on valitud "ei".

Nupud[muuda lähteteksti]

 • Tühista kõik. Tühistab kõik parajasti avatud leheküljel olevad muudatused. See tähendab, et tööriist "vajutab" sinu eest järjest läbi kõik tühistamislingid. Kui tühistamislinke on üks – näiteks artikli ajaloo lehel on olemas vaid üks, kõige viimase muudatuse tühistamislink –, siis tööriist kinnitust ei küsi. Kui tühistamislinke on enam kui üks, näiteks nagu kasutaja kaastöö lehel, siis küsib tööriist enne tühistamist kinnitust. Ka viimaste muudatuste lehel on võimalik kõik muudatused kahe klõpsuga tühistada, seega tasub tähelepanelik olla.
 • Uuenda linke. Sellele nupule vajutamine suleb tööriista akna. Tööriist jätab kõik aknas tehtud valikud või sisestatud teksti meelde ja kuvab akna avamisel uuesti.
 • Sule. Suleb akna ja ei jäta valikuid meelde. Sama, mis akna sulgemine parema ülanurga ristist.

Tehnilisem teave[muuda lähteteksti]

Tühistamiste robotimuudatusteks märkimiseks vajab tööriist õigust markbotedits. Eestikeelses Vikipeedias on see õigus olemas administraatoritel.

Soovi korral saad ise määrata, millist resümeede valikut rippmenüüs "Muudatuse resümee" näidatakse. Selleks tuleb lisada enda common.js faili sisse järgmine kood:

if(typeof(smartRollbackConfig) === 'undefined') smartRollbackConfig = {};
smartRollbackConfig.editSummaries = {};
smartRollbackConfig.editSummaries[0] = 'tühistan vandalismi';
smartRollbackConfig.editSummaries[1] = 'veel üks võimalik muudatuse resümee';
smartRollbackConfig.editSummaries[2] = 'ja veel üks';

Asenda viimasel kolmel real olevad resümeed oma tekstiga. Ridu võib juurde luua (numbrit kasvatades).

Kui soovid resümees kasutada kasutaja nime, kelle muudatus tühistatakse, kasuta tekstis nime kohal koodi $1. See toimib nii "Muudatuse resümee" kui ka "Kohandatud resümee" väljadel.

Kui soovid, et tavaliste tühistamislinkide järel näidataks linke, millele vajutamisel tühistamine märgistatakse robotimuudatusena, siis lisa enda common.js faili sisse järgmine kood:

if(typeof(smartRollbackConfig) === 'undefined') smartRollbackConfig = {};
smartRollbackConfig.oneClickBotLinks = true;