Vikipeedia:Märgendid/Projektist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Wikipedia:Labels      Kodu Projektist Kampaaniad Dokumentatsioon Osalejad

Wiki labels on ühtaegu tarkvara ja vikiprojekti nimetus. Selles vikiprojektis tekitame märgendatud vikiandmete andmestikke; tööd aitab hõlbustada vastava tarkvara kasutamine.

Eesmärgid ja ulatus[muuda lähteteksti]

Labels logo

Antud projekti eesmärgiks on märgendatud andmestike loomine, mille abil saab lahendada Vikipeedia kogukonna olulisi vajadusi. Märgendatud andmestikel on mitmeid kasutusvõimalusi, mille alla kuuluvad statistiline uurimistöö (nt uute Vikipeedia kasutajate[1] ja Vikipeedia toimetajate toimingute[2] kvalitatiivne analüüs) ja keeruliste vikitööriistade välja töötamine (sh mudelid, mida kasutavad automaattööriistad en:User:ClueBot NG ja en:WP:STiki). Üldiselt öeldes on seda tüüpi andmestike kogumine raske – väike rühm inimesi peab panustama andmete "käsitsi kodeerimisse" küllaltki palju aega ja tööd, et saada sobiva suurusega andmestikku.

Meie sooviks on (1) leida võimalusi oluliste märgendatud andmestike loomiseks, (2) jagada töö laiali nii paljude inimeste vahel kui võimalik ja (3) teha suurte andmestike "käsitsi kodeerimine" lihtsaks ja tõhusaks. Tutvu kampaaniate nimekirjaga, et näha, mis meil parajasti käsil on. Kui soovid kaasa lüüa, siis lisa oma kasutajanimi osalejate nimekirja. Kui sul on idee teatud märgendatud andmestiku loomiseks, siis esita soov projekti ingliskeelsel arutelulehel.

Kuidas mina aidata saan?[muuda lähteteksti]

Leidub paar viisi, kuidas saad projektis kaasa lüüa.

Märgendamine
Projekti keskmes on märgendite lisamine Vikipeedia vikiandmetele. Enamus märgendamise kampaaniaid eeldab väga suure hulga vaatluste märgendamist, et andmestikku oleks võimalik praktilisteks vajadusteks rakendada. Käesoleva projekti üks eesmärkidest on seda tüüpi töö tõhus laiali jaotamine inimeste vahel. Kui soovid kaasa lüüa, siis lisa oma nimi osalejate nimekirja.
Programmeerimine
Vigade parandamine, uute omaduste kasutusele võtmine ja süsteemi töövõime tõstmine. Pull request'id on teretulnud! Tutvu tarkvara hoidlaga.
Administreerimine
Kampaaniate loomine, süsteemi tõrgetega tegelemine ja uute kasutajate märgendamistöös järjele aitamine. Kui soovid "Wiki labelsi" koristajatöös osaleda, siis võta ühendust kasutajaga EpochFail või He7d3r.

Partnerprojektid[muuda lähteteksti]

Redaktsioonide skoorimise teenus[muuda lähteteksti]

Revision scoring logo
Next.svg Pikemalt artiklites m:Research:Revision scoring as a service ja m:Research:Revision scoring as a service/ORES

Paljud Vikipeedia kõige võimekamad tööriistad toetuvad oma töös redigeerimiskvaliteedi masinklassifitseerimisele. Käesolevas projektis loome avalikele päringutele avatud masinklassifitseeritud redaktsioonide skooride API. Usume, et taolise teenuse osutamisega teeme uute võimekate vikitööriistade ehitamise ja olemasolevate vikitööriistade kasutamise uutes vikides palju lihtsamaks. Selleks, et ehitada võimekaid masinklassifitseerijaid, peame alustama kõrge kvaliteediga märgendatud andmetest. See on koht, kus mängu tuleb projekt "Wiki labels". Tutvu kampaaniaga Vikipeedia:Märgendid/Redaktsioonide kvaliteet.

ORES logo

Peamine viis, kuidas vikitööriistade arendajad saavad käesolevat projekti kasutada, on läbi RESTful Web Service'i ja läbi süsteemi, mis kannab nimetust ORES (Objective revision evaluation service – objektiivne redaktsioonide hindamise teenus). ORES on veebiteenus, mis tekitab päringu saatmisel redaktsiooni skoori. Näiteks päring http://ores.wmflabs.org/scores/enwiki?revids=34854258&models=reverted küsib "tühistatud mudeli" skoori ingliskeelse Vikipeedia redaktsioonile #34854258

  1. Halfaker, A., Geiger, R. S., Morgan, J. T., & Riedl, J. (2012). The rise and decline of an open collaboration system: How Wikipedia’s reaction to popularity is causing its decline. American Behavioral Scientist, 0002764212469365. summary full paper
  2. m:Grants:IEG/Editor_Interaction_Data_Extraction_and_Visualization