Vikipeedia:Loend

Allikas: Vikipeedia

Loend on Vikipeedias eriline artikliklass: konkreetsel teemal koostatud loetelu, mis võib, kuid ei pruugi olla ammendav. Üldjuhul koosnevad loendid lühikesest sisukirjeldusest ja artiklilinkide tähestikulisest nimekirjast, harvemini on need struktureeritud mingil muul alusel (nt kronoloogiliselt või geograafiliselt) või vormistatud tabelina.

Loenditel on teatud funktsionaalne sarnasus kategooriatega, kuna mõlemaid kasutatakse Vikipeedia sisu struktureerimiseks. Samas on neil ka olulisi erinevusi. Kategooriatesse saab koondada üksnes olemasolevaid artikleid, seepärast on need harva teema seisukohalt täielikud; kuna loend võib olla täielik, saab seda kasutada kaastöö planeerimiseks, et konkreetne valdkond täielikult katta. Kategooriad moodustavad puukujulisi hierarhiaid, loendite üldine struktuur ei ole nii selge. Kategooriate lisamiseks artiklisse on mitmesuguseid tehnilisi abivahendeid, loendeid tuleb aga täiendada käsitsi.

Ehkki leidub vikipediste, kes kasutavad ainult loendeid ja mitte kategooriaid, lisab enamik Vikipeedia kogenumaid kaastöölisi uuele artiklile kohe ka kategooria, loendid võivad aga tihti täiendamata jääda. Mõlemad vajavad pidevat jälgimist, uuendamist, parandamist ja puhastamist, et olla kasulikud.