Vikipeedia:Artikli lukustamise kord

Allikas: Vikipeedia

Administraatoritel on võimalus "kaitsta" (ehk "lukustada") lehti nii, et neid saavad redigeerida kas ainult registreerunud kasutajad (poolkaitstud) või ainult administraatorid (täielikult kaitstud). Seda võimalust tuleks kasutada minimaalselt.

Eesmärk[muuda lähteteksti]

Artikleid lukustatakse lühemaks ajaks ulatusliku ja korduva vandalismi või redigeerimissõja peatamiseks. Seda võimalust kasutatakse mõnedel juhtudel pikema perioodi vältel.

Esilehel ja veel mõnel tähtsamal üldisel leheküljel on täielik kaitse, et vältida vandalismi ja läbimõtlemata muudatusi, mis oleksid kohe nähtavad paljudele kasutajatele.

Administraatoritele[muuda lähteteksti]

  1. Ära lukusta lehekülge, mille üle Sul endal teistega vaidlus (redigeerimissõda) käib.
  2. Võimalusel ära redigeeri ajutiselt lukustatud lehekülge. Vajadusel kanna sinna vaid minimaalselt uuendusi. Tee ettepanekuid arutelulehel.
  3. Püüa aidata lahendada konflikti kahe osapoole vahel, kelle pärast on leht lukustatud.

Administraatorid ei tohiks lukustada lehekülgi, millega nad on ise seotud. (Seotus tähendab artikli redigeerimist või selle kohta arvamuste avaldamist arutelulehel.) Administraatori õigused pole mõeldud toimetamisel eelisseisuse saavutamiseks - administraatorid peaksid toimima kasutajaskonna huvides. Endaga seotud lehekülje lukustamiseks peaks administraator esitama sellekohase palve mõnele teisele administraatorile.

Lisaks peaksid administraatorid püüdma vältida artikli ühe versiooni eelistamist teisele, välja arvatud juhul, kui üks neist on selgete vandaalitsemise märkidega.

Üldiselt peaksid lehed lukustatuks jääma võimalikult lühikeseks ajaks. Aruteluleht peaks võimalusel olema avatud.

Vaata ka[muuda lähteteksti]