Valon Behrami

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Valon Behrami (2015)

Valon Behrami (sündinud 19. aprillil 1985 Kosovos Mitrovicas) on Šveitsi jalgpallur. Ta on Šveitsi jalgpallikoondise ning SSC Napoli poolkaitsja.

Behrami vanemad on pärit Kosovost, ent keerulistel aastatel otsustas perekond kolida Šveitsi. Valon oli tollal liiga noor, et aru saada probleemidest kodumaal ja kolimise tõelistest põhjustest. Uueks asupaigaks sai väikelinn Stabio. Linnake asus riigi selles osas, kus räägitakse itaalia keelt. Esimesed kokkupuuted jalgpalliga sai ta kodulinna FC Stabio rivistuses. Järgmised klubid olid FC Chiasso ning FC Lugano.

Pärast edukaid mänge FC Lugano särgis omandas Behrami mängijaõigused Genoa C.F.C., ning sealt edasi laenati ta hooajal 2003–2004 Hellas Veronasse. Itaalia esiliigas suurepäraseid mänge näidanud mees müüdi 2005. aasta suvel Rooma Laziosse. Behrami nimi kanti Lazio ajalooraamatusse, kuna skooris üliolulises matšis 92. mänguminutil. See tegi temast ühe armastatuma mängija Lazio fännide seas.

23. juulil 2008 ostis West Ham United Behrami mängijaõigused, ning mees nuusutas esimest korda Premier League hõngu. Ülemineku hind oli 5 miljonit naelsterlingit ehk ligikaudu 130 miljonit krooni.

2012. aastast mängib Valon Behrami Napolis.