Troye Sivan

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Troye Sivan Mellet
Troye Sivan 2014. aasta VidCon'il
Troye Sivan 2014. aasta VidCon'il
Tuntud kui Troye Sivan
Sündinud 5. juuni, 1995
Johannesburg, Lõuna-Aafrika
Elukutse laulja-laulukirjutaja, näitleja
Tegev 2006. aastast
Plaadifirma EMI Music Australia
Veebileht www.troyesivan.com

Troye Sivan Mellet, paremini tuntud kui Troye Sivan, on Lõuna-Aafrika päritolu austraallasest YouTube'i isiksus, näitleja, laulja ning laulukirjutaja. Näitlejana on ta mänginud noort James Howletti 2009. aasta filmis "X-Meeste algus: Wolverine" ning ta oli peategelane filmi "Spud" triloogias. Ta teeb ka regulaarselt YouTube'i videoid; 2015. aasta septembri seisuga oli ta Youtube'i kanalil üle 3,9 miljoni tellija ning üle 205 miljoni vaatamise.

Sivan sündis Lõuna-Aafrikas, Johannesburgis 1995. aastal. Ta pere kolis Austraaliasse Perthi linna, kui Sivan oli 2-aastane. Sivan hakkas laulma ja näitlema noores eas. Ta on mänginud filmis "X-Meeste algus: Wolverine" ja Lõuna-Aafrika filmis "Spud". 2007. aastal hakkas Sivan tegema videoid, kus ta laulis, ning laadis neid üles erinevatele sotsiaalmeedia lehekülgedele, millega ta lõpuks kogus 2 miljonit tellijat.

Oma videote kõrval avaldas Sivan ka kaks iseseisvalt produtseeritud EP-d: "Dare to Dream" (2007) ja "June Harvely" (2012). 26. juunil 2014. aastal teatas Sivan oma YouTube'i kanalil, et on sõlminud plaadilepingu Universal Musicuga ning avaldab 2014. aasta augustis oma kolmanda EP nimega "TRXYE" EMI Music Australia kaudu. 2015. aasta septembris avaldas Sivan oma neljanda EP "WILD", mis tutvustas kuulajatele Sivani uut muusikat, mida tal oli plaanis lähiajal välja anda. 14. oktoobril avaldas Sivan oma kanalil treileri tema debüütalbumile "Blue Neighbourhood", mis koosnes kümnest laulust (deluxe väljaandel oli 16 laulu).