Tiit Tralla (vaimulik)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tiit Tralla (sündinud 2. augustil 1937 Tallinnas) on eesti vaimulik.

Tema koolitee algas Rootsis (vanemad kolme pojaga lahkusid aastal 1944 Rootsi) ja lõppes Torontos (kuhu vanemad emigreerusid aastal 1951) Western Tehnika ja Kommertskooli lõpetamisega.

Tralla töötas aastatel 19581976 perefirma Viking Bakery A. Tralla and Sons juhatajana. Aastatel 19761981 töötas ta firmas Trallas' Realty Holding Co koos kahe vennaga.

Kogu aja on Tiit Tralla ka kirikuga seotud olnud. Algul teenis ta Toronto Peetri koguduses pühapäevakooliõpetajana ja ka selle juhatajana. Aastal 1969 valiti ta koguduse nõukogusse ning hiljem oli ta kolm aastat ka koguduse juhatuse esimees.

Kui asutati E.E.L.K. Usuteaduslik Instituut, oli ta seal esimesi õppureid ja kuuel aastal ka õpilaskonna vanem. Lisaks lõpetas ta kursuse hingehoiu alal St. Josephi haiglas Torontos. Pärast Usuteadusliku Instituudi lõpetamist oli ta prooviaastal Toronto Vana-Andrese koguduse juures praost Udo Petersoo juhatusel.

17. juunil 1990 ordineeriti ta Toronto Vana-Andrese kirikus piiskop Karl Raudsepa poolt õpetajaks.

Aastast 1990 on ta teeninud Kanada praostkonna vikaarõpetajana. Samuti on ta vajaduse korral teeninud E.E.L.K. kogudusi USA-s.

Pärast Albert Roosti haigestumist valiti Tralla Kanada praostkonna sinodil 20. märtsil 1999 praostkonna praostiks.[1] Praosti ametis oli ta 2007. aastani. Alates aastast 2007 on Tralla praost emeeritus ja kirikuvalitsuse liige.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Eesti Kirik nr. 3. 2002

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]