Survepesur

Allikas: Vikipeedia
Survepesuri kasutamine paadilt vana värvi eemaldamiseks

Survepesur on veepihusti, mida kasutatakse värvi, hallituse, pori, tolmu, muda ja mustuse eemaldamiseks erinevatelt pindadelt, näiteks hoonete seintelt ja masinate korpuselt. Survepesuri kasutamist nimetatakse survepesuks.

Mehaanilise survepesuri mahtu väljendatakse liitrites minutis (USAs gallonites minutis). Survepesuri maht tuleneb projekteeritud pumba konstruktsioonist ning see ei ole muudetav.

Surve tugevust saab muuta naela ruutmeetri tolli kohta, paskali või baari ühikutesse, ka koormusventiili reguleerimisel on võimalik muuta surve tugevust. Saadaval on masinad, mille rõhk jääb 750–3000 psi vahele (5–200 MPa), ning ka võimsamaid.

Survepesu kasutatakse lamedate pindade puhastamiseks. Pesuril on kaks kuni neli rõhuregulaatori varrast, mis pöörlevad, kui vesi voolab, selline süsteem puhastab pinda ühtlaselt ja kiirelt. Survepesuvahendeid kasutatakse paaditekkide, siseõue, sõiduteede, kõnniteede ja parkimiskohtade puhastamiseks.[1]

Survepesureid toodavad näiteks ettevõtted Briggs & Stratton, Kärcher ja Nilfisk.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Driveway Pressure Washing". South Coast Pressure Washing (Ameerika inglise). Originaali arhiivikoopia seisuga 12.06.2018. Vaadatud 6.05.2018.