Sunday Mornin' Comin' Down

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Sunday Mornin' Comin' Down" on Kris Kristoffersoni 1969. aastal kirjutatud laul. Tollal veel tundmatu muusiku laul sai tuntuks Ray Stevensi esituses ning jõudis USA country-muusika edetabeli esikohale Johnny Cashi esituses. Laulu salvestas 1970. aastal siiski ka Kristofferson ise. Laul pälvis Cashi esituses 1970. aastal ka Kantrimuusika Assotsiatsiooni auhinna kui aasta laul.

Laulu kirjutas Kristofferson ajal, mil ta töötas Columbia Recordsi majahoidjana. Laulu toimetamisest Cashile räägitakse legendi, et Kristofferson oli selle üleandmiseks sõitnud rahvuskaardi helikopteriga Cashi õuele. Laul räägib pohmakast pärast laupäevaõhtust pidu.

Stevensi versioon jõudis 1969. aastal kantrimuusika edetabelis 55. kohale ja edetabelis Billboard Hot 100 81. kohale. Laul on ka tema albumil "Have a Little Talk with Myself". 1970. aastal oli laul Johnny Cashi esituses kantrimuusika edetabelis esikohal ja edetabelis Hot 100 46. kohal. Laul ilmus ka Cashi albumil "The Johnny Cash Show", Kris Kristoffersoni albumil "Kristofferson" ja Lynn Andersoni albumil "Rose Garden".

Hiljem on laulu salvestanud veel näiteks Frankie Laine (album "Life is Beautiful"; 1977), Shawn Mullins (album "Soul's Core"; 1998), Me First And The Gimme Gimmes (album "Love Their Country"; 2006), Jerry Lee Lewis (album "Mean Old Man"; 2010) ja Willie Nelson (album "Remember Me, Vol. 1"; 2011).