Star Trek: Nemesis

Allikas: Vikipeedia

Star Trek: Nemesis (Star Trek: Vastane) on täispikk mängufilm, mis jõudis ekraanile 2002. aastal ning on kümnes film antud sarjast ning tõenäoliselt viimane, kus esineb "Järgmise põlvkonna" meeskond.

Nemesise põhimeeskond tähelaevalt Enterprise 1701 E on sama kes figureeris ka sarjas TNG.

Sisukokkuvõtte[muuda | muuda lähteteksti]

Föderatsiooni juhtkond saadab kapten Jean-Luc Picardi ja tema U.S.S. Enterprise laeva meeskonna Romulani Impeeriumi, kuna selle uus valitseja on avaldanud soovi sõlmida rahu peale kauakestvat susisevat konflikti. Saabudes avastab Picard, et Romulanide uus juht Shinzon on tema kloon, kes oli kunagi osa programmist, mis nägi ette asendada Tähelaevastiku võtmeisikud Romulanide spioonide-kloonidega. Siis selgub, et rahuplaanide taga on omakasupüüdlikkus, takka salakaval plaan hävitada Maa ja kogu Föderatsioon.

Läbikukkumine[muuda | muuda lähteteksti]

Film osutus Ühendriikide turul läbikukkunuks mitmete eri faktorite tulemusel.

  • Filmi sisu kohta oli esiteks liiga varakult juba väga palju teada.
  • Käsikirja autoriks oli John Logan, kes oli olnud mitmeid Oscari-auhindu võitnud filmi "Gladiaator" käsikirja kaasautoreid. Logani käsikiri Nemesisele arvati olevat tasemel ning selle järgi suuremalt osalt vändati ka film. Küll osutus saadud materjal umbes kolmetunniseks ning stuudio otsustas seejärel filmi kahetunniseks lõigata, kuid see tegu andis löögi filmiloo jätkuvusele. Samuti lõigati kümmekond sisuliselt tähtsat stseeni; osad nendest olid hiljem lisatud filmi mitmes DVD-väljalaskes (Nemesise DVD-väljalase osutus suhteliselt edukaks).
  • Režissöör Stuart Baird ei olnud teinud filmi osas vastavat kodutööd ning käisid jutud näitlejaskonna ja režissööri arvamuste lahknevusest. Samuti ei olnud režissöör omandanud temaatikale ja sisule kohaselt õiged terminid (kes on tulnukas ja kes mitte, samuti ei nimetanud ta faaserit selle õige nimega).
  • Film lasti välja valel ajal, kuna lähestikku samal ajal enne ja pärast lasti välja James Bondi järjekordne edukas linateos ning "Sõrmuste Isand".

Finantsiliselt teenis Nemesis Ühendriikides kõikidest Star Treki filmidest kõige vähem ning osutus kõigist Star Treki linateostest kõige ebaedukamaks. Pikka aega peale filmi väljalaset arvati, et rohkem Star Treki filme ei tule, ehkki põhiline konsensus oli "Star Treki" frantsiisile anda hingetõmbeaega, kuna turg oli tol ajal muust 'Treki-toodangust küllastunud.

Lisaosatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Tuleviku filmid[muuda | muuda lähteteksti]

20.04.2006 teatas AP, et alanud on 11. Star Treki filmi tootmine. Filmi direktoriks sai J.J. Abrams, kes on hästituntud selliste töödega, nagu filmiga "Võimatu mission III" ("Mission: Impossible III") ja sarjadega "Alias" ja "Teadmata kadunud" ("Lost"). Eeldatakse, et Star Trek XI tuleb välja 2008. aastal.