Sidestus

Allikas: Vikipeedia

Sidestus (ingl k. coupling) mõõdab, kui tihedalt moodulid üksteisest sõltuvad ja kõrge sidestus on tarkvara ülesehituse halb omadus. Kõrge sidestusega mooduli ümbertegemisel on tõenäoline, et mõni teine moodul enam ei tööta ja selle sisu tuleb ümber teha. Madala sidestusega kujustuse ülesehitust ja koodi on kerge jälgida. Programmeerija saab lihtsalt aru, mida üks moodul teeb, vaatamata teisi mooduleid. Moodulitevahelised liideseid on võimalikult vähe, ning need on väikesed ja määratletud selgelt.

Ühenduste liigid[muuda | muuda lähteteksti]

Moodulid võivad olla omavahel ühendatud erinevatel viisidel. Sellest, mismoodi moodulid ühendatud on, sõltub kui palju ühendus mõjutab üldist sidestust. Liidestes määratlemata moodulitevahendusi ühendusi, nagu näiteks GOTO kasutamine või olukord, kus üks moodul kasutab teise mooduli andmeid, peetakse haiguslikeks.

Saadetavate andmete liigid[muuda | muuda lähteteksti]

Eristatakse arvutussidestust ja otsustussidestust, mis viitavad andmetele, mida üks mooduli osa teisele saadab. Arvutussidestuse puhul kasutatakse andmeid arvutusteks ja järjekordade loomiseks, ning otsustussidestuse puhul kasutatakse andmeid otsuse tegemiseks. Arvutussidestus tõstab sidestuse määra vähem, kui otsustussidestus.

Sidestuse suund[muuda | muuda lähteteksti]

Sidestus, mis liigub läbi sisendite allapoole, omab tugevamat mõju, kui sidestus, mis liigub läbi tagastatavate väärtuse ülespoole. Allapoole liikuva sidestuse puhul võib moodul olla vastutav asjade eest, mille tähendus suuremas pildis on ebaselge.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]