Printsess Birgitta

Allikas: Vikipeedia
Printsess Birgitta.

Printsess Birgitta, Hohenzollern-Sigmaringeni printsess (Birgitta Ingeborg Alice) (sündinud 19. jaanuaril 1937) on Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi õde. Ta sündis Rootsis Haga lossis.

Vanemad ja õed-vennad[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa oli Västerbotteni hertsog, prints Gustaf Adolf ja ema Saksi-Goburg-Gotha printsess Sibylla.

Tal on kolm õde: printsess Margaretha, pr. Ambler; printsess Désirée, Silfverschiöld'i paruness; printsess Christina, proua Magnuson.

Kihlus ja abielu[muuda | muuda lähteteksti]

1959.aasta reisil Saksamaale tutvus Birgitta kokteilipeol oma tulevase mehega ja 15. detsembril 1960 kuulutati välja tema kihlus Hohenzollern-Sigmaringeni prints Johann Georgiga.

25. mail 1961 toimus Stockholmi kuningalossis ilmalik laulatus ja 31. mail 1961 Saksamaal Sigmaringeni palees kiriklik laulatus. Birgittale omistati Hohenzollern-Sigmaringeni printsessi tiitel ning seeläbi säilitas ta oma koha ka Rootsi kuninglikus perekonnas.

Printsess Birgitta ja prints Johann Georg kolisid 1990. aastal lahku, kuid on siiani ametlikult abielus. Birgitta elab Mallorcal ning tema abikaasa elab Münchenis ning on muuseumidirektor.

Lapsed[muuda | muuda lähteteksti]

Kuninglikud kohustused[muuda | muuda lähteteksti]

Väljaspool Rootsit esindab printsess Birgitta mitmeid golfi ja heategevusorganisatsioone ja Rootsis on ta Rootsi Kuningliku Golfi Ühenduse auliige (alates oma onu, prints Bertili surmast). Mallorcal korraldab ta iga-aastast omanimelist golfivõistlust Printsess Birgitta Trofee. Lisaks osaleb ta iga-aastasel Rootsi Luutsia pidustustel ning Rootsi rahvuspäeval korraldataval golfipeol.