Pressikonverents

Allikas: Vikipeedia

Pressikonverents on meediaüritus, kuhu kutsutakse kokku ajakirjanikud, et jagada nende kaudu informatsiooni avalikkusele. Hiljem saavad ajakirjanikud esitada pressikonverentsil esinejale küsimusi. Ühiseid pressikonverentse peetakse siis, kui küsimusi esitatakse mitmele esinejale.

Praktika[muuda | muuda lähteteksti]

Pressikonverentsil võivad avaldusi teha mitu esinejat, millele järgnevad küsimused ajakirjanikelt. On olnud ka kordi, kus toimub ainult küsitlus; mõnikord esineb avaldusi, kus küsimuste esitamine pole lubatud.

Pressikonverentse peavad tihti poliitikud, spordiorganisatsioonid, kuulsused, firmad ja paljud teised, kes näevad väärtust meedia pakutud tasuta reklaamil. Konverentsi pidamine on viis, kuidas suhelda meediaga kollektiivselt, mitte iga ajakirjanikuga eraldi.

Pressikonverentsi võib korraldada, saates meediaväljaannete toimetajatele teadaande pressikonverentsi toimumise üksikasjadega. Jällegi leidub erandeid: need võivad toimuda spontaanselt.

Konverentsi toimumiskoht ei ole kindel ning neid võib pidada kõikjal: Valgest Majast kõrvalise konverentsiruumini, staadionist majaesise kõnniteeni. Hotellides leidub üle maailma pressikonverentsi pidamise otstarbeks ehitatud ruume.

Meediapäev[muuda | muuda lähteteksti]

Meediapäev on pressikonverentsi liik, mis ei jaga teavet äsja toimunu kohta, vaid korraldatakse enne suurema ürituse, näiteks eelseisva spordihooaja algust. Ajakirjanikud ja reporterid kogunevad kindlaks määratud kohta, et esitada küsimusi, intervjueerida osalejaid ja koguda infot. Samuti äratab see huvi, sest üritusele pööratakse kõrgendatud tähelepanu. Spordiklubid korraldavad meediapäevi enne uue hooaja algust või enne mõnda tähtsat mängu (nt tähtede mäng).[1] [2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. [1]Sights and sounds from Media Day"NBA.com. 2013-09-27. Kasutatud 2016-12-20.
  2. [2]Wolverines Attend Big Ten Media Day in Chicago"MGoBlue.comCBS Interactive. 2012-10-25. Kasutatud 2016-12-20.