Pressikonverents

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pressikonverents on meediasündmus, kuhu kutsutakse kokku ajakirjanikud, et jagada nende kaudu informatsiooni avalikkusele. Hiljem saavad ajakirjanikud esitada pressikonverentsil esinejale küsimusi. Ühiseid pressikonverentse peetakse siis, kui küsimusi esitatakse mitmele esinejale.

Praktika[muuda | muuda lähteteksti]

Pressikonverentsil võivad avaldusi teha mitu esinejat, millele järgnevad küsimused ajakirjanikelt. On olnud ka kordi, kus toimub ainult küsitlus; mõnikord esineb avaldusi, kus küsimuste küsimine pole lubatud.

Pressikonverentse peavad tihti poliitikud, spordiorganisatsioonid, kuulsused, firmad ja paljud teised, kes näevad väärtust meedia poolt pakutud tasuta reklaamil. Konverentsi pidamine on viis, kuidas suhelda meediaga kollektiivselt, mitte iga ajakirjanikuga eraldi.

Pressikonverentsi võib korraldada, saates meediaväljaannete toimetajatele teadaande pressikonverentsi toimumise üksikasjadega. Jällegi leidub erandeid: need võivad toimuda spontaanselt.

Konverentsi toimumiskoht ei ole kindel ning neid võib pidada kõikjal: Valgest Majast kõrvalise konverentsiruumini, staadionist majaesise kõnniteeni. Hotellides leidub üle maailma pressikonverentsi pidamise otstarbeks ehitatud ruume.

Meediapäev[muuda | muuda lähteteksti]

Meediapäev on pressikonverentsi liik, mis ei toimu pärast sündmuse toimumist nagu tavaliselt. Meediapäev korraldatakse enne suurema ürituse, näiteks eelseisva spordihooaja algust. Ajakirjanikud ning reporterid kogunevad kindlaks määratud kohta, et esitada küsimusi, intervjueerida osalejaid ning koguda infot. Samuti äratab see huvi, sest üritusele pööratakse kõrgendatud tähelepanu. Spordiklubid korraldavad meediapäevi enne uue hooaja algust või enne mõnda tähtsat mängu (nt tähtede mäng).[1] [2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. [1]Sights and sounds from Media Day"NBA.com. 2013-09-27. Kasutatud 2016-12-20.
  2. [2]Wolverines Attend Big Ten Media Day in Chicago"MGoBlue.comCBS Interactive. 2012-10-25. Kasutatud 2016-12-20.