Pinumälu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Pinu kujutus

Pinumälu ehk pinu (ka magasin) on andmestruktuur, milles sinna viimasena kantud andmed võetakse esimesena välja. Sellist pöördusviisi nimetatakse LIFO e. last in, first out e. „viimasena sisse, esimesena välja”. Pinus võivad esineda erinevat tüüpi andmed, kuid nendega peamiselt läbi viidavad operatsioonid on: pinusse paigutamine (push) ning pinust välja lükkamine (pop). Mõlema operatsiooniga uuendatakse pinuviita, milleks on pinutipu aadressile osutav muutuja või register.


Tehnikas[muuda | muuda lähteteksti]

Tegemist on protseduuriga, mis tegeleb andmestruktuuride loeteluga, kus järjest kantakse andmeid mälusse, mis uuesti pealt järjest vastavalt vajadusele välja võetakse. Andmete lugemiseks või kirjutamiseks läheb vaja vaid ühte binaarkujul olevat viita arvuti mälupiirkonnale, kust pinu algab.

Piltlikult võib kujutada seda kui protseduuri, kus pabereid lisatakse ühekaupa üksteise otsa ja vastavalt vajadusele võetakse neid sealt ühekaupa.

Kui läheb vaja võtta välja pealt 5. element, tuleb esmalt ära tõsta tema peal olnud 4 elementi, ning alles siis pääseb soovitud elemendile ligi.