Paul Rudd

Allikas: Vikipeedia

Paul Stephen Rudd (sündinud 6. aprillil 1969 Passaicis New Jerseys USA-s) on USA filminäitleja, stsenarist ja muusik.

Ta on mänginud eelkõige komöödiates ning teinud rolle filmides "Clueless", "The Legend of Ron Burgundy", "The 40-Year-Old Virgin", "Knocked Up", "Forgetting Sarah Marshall", "I Love You, Man", "Dinner for Schmucks", "Our Idiot Brother", "Müürililleks olemise iseärasused ("The Perks of Being a Wallflower"), "This Is 40" ja "Anchorman 2: The Legend Continues".

Televisiooni ilmus Rudd 1990. aastate algul NBC draamasarjas "Sisters", kus mängis Ashley Juddi mängitud tegelase abikaasat, ning mõni aasta hiljem NBC situatsioonikomöödias "Friends", mängides Mike Hannigani, Phoebe Buffay (Lisa Kudrow) peigmeest ja kahel viimasel hooajal abikaasat. Rudd on esinenud sarjas "Tim and Eric" ja olnud meelelahutussaate "Saturday Night Live" saatejuht.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Rudd abiellus 2003. aastal Julie Yaegeriga. Neil on poeg Jack Sullivan ja tütar Darby. Ta külastab tihti Kansase osariigi Overland Parki, kus käis keskkoolis. Ta on pesapallimeeskonna Kansas City Royals ja Ameerika jalgpalli meeskonna Kansas City Chiefs suur fänn.