Papaveri e papere

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Papaveri e papere" (eestikeelse pealkirjaga "Pardike ja mooniõis") on itaalia helilooja Vittorio Mascheroni tuntud laul. Itaaliakeelsete sõnade autorid on Mario Panzeri ja Giuseppe Rastelli ning lastelaulule sobivate sõnade varju on peidetud poliitiline satiir lõhest rikaste ja vaeste vahel. Laulu laulis tuntuks Nilla Pizzi ning see saavutas 1952. aasta Sanremo laulufestivalil 2. koha.

Eestikeelsete sõnade ("Pardike ja mooniõis") autoriks on Vladimir Beekman ning laul on esindatud mitmetel lastelaulude plaatidel, aga on tuntud ka ansambli Fix esituses.

Laulu tekstist on inspireeritud Itaalia komöödiafilmi "Lo sai che i papaveri" pealkiri. Filmi peaosas mängob Walter Chiari.

Laulu saksakeelne pealkiri on "Die süßesten Früchte" ning tuntud on see Peter Alexanderi ja Leila Negra esituses samanimelisest filmist.

Inglise keeles, pealkirjaga "Poppa Piccolino", on loo sõnad kaotanud oma esialgse mõtte ja need räägivad hoopiski rändmuusikust. Laul jõudis Diana Deckeri esituses 1953. aasta detsembris Suurbritannia singlimüügitabelis 2. kohale. Ingliskeelsete sõnade autor on Bob Musel.

Lugu on esitanud veel mitmed teisedki artistid, näiteks Petula Clark, Mantovani orkester ning David Whitfield.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]