Otradnoje (Slantsõ rajoon)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Otradnoje

vene Отрадное

Koordinaadid: 59° 8′ N, 27° 50′ E
Otradnoje (Slantsõ rajoon) (Leningradi oblast)
Otradnoje (Slantsõ rajoon)

Otradnoje (vene keeles Отрадное, varasema nimega Omut, Omuti, vene keeles Омут) on küla Venemaal Leningradi oblastis Slantsõ rajoonis.

Nimi Omut tähendab vene keeles jõehauda, sügavikku, vee neelukohta. Küla kohal Narva jões olevasse kärestikku on  külaelanike sõnul uppunud palju inimesi.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Enne 1917. aasta revolutsiooni oli küla jaotatud kaheks. Allavoolu asuv küla kandis härraste (sakste) küla nime ja kuulus krahvinna Konovnitsõnale, teine pool külast oli riigi omand ehk Павловское городское правление.

Tartu rahulepinguga jäi küla Eesti territooriumile ja läks 1920. aastal Vaivara kihelkonnas moodustatud  Karjati valla koosseisu.

1922. kandsid külad vastavalt nimesid  aastal Omut I ja Omut II. Esimeses oli 77 majapidamist ning 432 inimest ja teises 63 majapidamist ning 348 inimest. Külas oli kabel. 1926. aastal avati uus koolimaja, kus õppis 50–60 last. Rahvamaja ehitus venis raha puudusel.  Külas tegutsesid haridus- ja kultuurihuvilised igas vanuseastmes – lapsed koolis ja täiskasvanud ühenduses Znanie.Korraldati üritusi, sealhulgas kodumajanduse ja kokanduse kursusi. Enne Teist maailmasõda asusid kõik  majad ühel, piki jõe kallast kulgeval tänaval, elanikke oli 650. 1944. aasta novembris liideti Omuti

Vene NFSV   Leningradi oblasti Slantsõ rajooni koosseisu.

Külale anti   uus nimi- Otradnoje, kuid elanikud nimetavad küla endistviisi Omutiks.

2006. aastal elas külas 28 alalist elanikku. Külas asub paatide laenutus ja kalapüügikeskus Omut, kus

on sillad paatidele ning hooned kalastamishuvilistele.