Mine sisu juurde

Otradnoje (Slantsõ rajoon)

Allikas: Vikipeedia
Otradnoje

vene Отрадное

Elanikke: 94 (1862)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid: 59° 8′ N, 27° 50′ E
Otradnoje (Slantsõ rajoon) (Leningradi oblast)
Otradnoje (Slantsõ rajoon)

Otradnoje (vene keeles Отрадное, varasema nimega Omut, Omuti, vene keeles Омут) on küla Venemaal Leningradi oblastis Slantsõ rajoonis.

Nimi Omut tähendab vene keeles jõehauda, sügavikku, vee neelukohta. Küla kohal Narva jões olevasse kärestikku on külaelanike sõnul uppunud palju inimesi.

Enne 1917. aasta revolutsiooni oli küla jaotatud kaheks. Allavoolu asuv küla kandis härraste (sakste) küla nime ja kuulus krahvinna Konovnitsõnale, teine pool külast oli riigi omand ehk Павловское городское правление.

Tartu rahulepinguga jäi küla Eesti territooriumile ja läks 1920. aastal Vaivara kihelkonnas moodustatud Karjati valla (ehk eestipäraselt Raja valla) koosseisu.

1922. kandsid külad vastavalt nimesid aastal Omut I ja Omut II. Esimeses oli 77 majapidamist ning 432 inimest ja teises 63 majapidamist ning 348 inimest. Külas oli kabel. 1926. aastal avati uus koolimaja, kus õppis 50–60 last. Rahvamaja ehitus venis raha puudusel. Külas tegutsesid haridus- ja kultuurihuvilised igas vanuseastmes – lapsed koolis ja täiskasvanud ühenduses Znanie. Korraldati üritusi, sealhulgas kodumajanduse ja kokanduse kursusi. Enne Teist maailmasõda asusid kõik majad ühel, piki jõe kallast kulgeval tänaval, elanikke oli 650.

1944. aasta novembris liideti Omuti Vene NFSV Leningradi oblasti Slantsõ rajooni koosseisu. Külale anti uus nimi – Otradnoje, kuid elanikud nimetavad küla endistviisi Omutiks.

2006. aastal elas külas 28 alalist elanikku. Külas asub paatide laenutus ja kalapüügikeskus Omut, kus on sillad paatidele ning hooned kalastamishuvilistele.