Opera Nazionale Balilla

Allikas: Vikipeedia
Balilla liige 1924 enne organisatsiooni ametlikku loomist

Opera Nazionale Balilla, lühendatult ONB või lihtsalt Balilla oli Itaalia Fašistliku Partei paramilitaarse kallakuga noorteorganisatsioon 1926–1937.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

ONB moodustati 3. aprillil 1926 skaudiliikumise eeskujul noorte füüsilise ja moraalse kasvatamise eesmärgil. Sarnasel moel noortetegevust organiseeriti tegelikult juba pärast 1922. aastat, kui Benito Mussolini tuli Itaalias võimule. Organisatsiooni eeskujuks oli Genova poiss Giovan Battista Perasso, kes võitles 18. sajandil Habsburgide vägede vastu ja patriotism tugines Itaalia võitudele 1. maailmasõjas.

1927 likvideeriti Itaalias ühtlasi teised noorteorganisatsioonid, sealhulgas skautlus ja pioneeriliikumine. Teatud määral tohtis tööd jätkata vaid katoliku kiriku noorteorganisatsioon. Peagi sai ONB eeskujuks ka Saksamaal Hitlerjugendi loomisel. Organisatsioon liikmed kasutasid harjutustel sageli spetsiaalseid relvi või relvamakette Figli della Lupa. Neist püüti kasvatada partei uusi liikmeid ja sõjamehi.

1937 pärast tagasilööke sõjakäikudel otsustati noorteorganisatsioon reorganiseerida ja nimetati ümber Gioventù Italiana del Littorioks (Itaalia Littorio Noored).

Ülesehitus[muuda | muuda lähteteksti]

Organisatsiooni liikmeskond jagunes põhiosas:

  • Balilla (poisid) ja Piccole Italiane (tüdrukud) – 8–14 a
  • Avanguardisti (poisid) ja Giovani Italiane (tüdrukud) – 14–18 a
  • Marionetto - merendussuund.

Lisaks oli vahepeal nooremate liikmete nimetuseks Noored Hundid.