Njamiga metroojaam

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Niamiha metroojaam)
Kaart
Asukoht Aŭtazavodskaja liin
Niamiha metroojaam

Niamiha metroojaam (valgevene Няміга (transkribeerituna Njamiga metroojaam)) on üks Minski metroo jaamadest Aŭtazavodskaja liinil Centralny rajoonis. Jaam on nime saanud Niamiha jõe järgi.

Jaam avati 31. detsembril 1990; see oli üks Minski metroo teise liini algsetest jaamadest.[1] Jaama perroon on 10 meetri laiune ja 100 meetri pikkune. Jaam asub Minski ajaloolises linnasüdames, nii tuli selle rajamisel arvestada kultuurikihiga. Sissepääsu jurues asuvad Minski ajalooline raekoda ja kolm vana kirikut, nende seas ka Minski vanim säilinud hoone Peeter-Pauli kirik, mis valmis aastal 1613.

Jaama kujundamisel on püütud edasi anda ajaloolise Minski hõngu, nii sambad kui seinad kujutavad stiliseeritult puitonni. Ehitusel on kasutatud ohtralt betooni, seinu katab ka valge marmor. Kaasaegsema ilme annavad illuminaatoritena kujundatud aknad.

30. mail 1999 leidis jaamas aset Minski metroo kõige süngem tragöödia, kui lähedalasuvalt staadionilt lahkuvad inimesed tormasid äkitselt puhkenud äikesetormi tõttu metroojaama varju otsima. Selle tagajärjel hukkus 53 inimest, veel 250 said vigastada.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Metroojaam Aŭtazavodskaja liinil
Järgnev peatus
Frunzienskaja
Niamiha
Kupałaŭskaja