Netball

Allikas: Vikipeedia
Netball'i-mäng Austraalias

Netball on põhiliselt naiste harrastatav pallimäng, mille väljamõtlejaks oli 1891. aastal ka korvpalli looja James Naismith.

Rahvusvaheline spordialaliit International Federation of Netball Associations (IFNA) loodi 1960. aastal.

Märgu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Võistlust peetakse kahe naiskonna vahel, kes püüavad palli visata vastase väravasse või "rõngasse", et punkte koguda. Väljak on jagatud kolmandikeks ehk tsoonideks.

Mäng algab sööduga kesktsoonist. Keskmängija söödab pärast kohtuniku vilet palli oma naiskonnakaaslastele. Enne kohtuniku vilet ei tohi ükski mängija siseneda kesktsooni. Igal mängijal on oma kindel tegevus sõltuvalt tema paiknemisest väljakul ning ta kannab ka vastavat märget rinnal. Ainult väravaründaja ja lööja tohivad väravale pealelööke teha ning seda ka ainult siis, kui nad asuvad väravakaarest seespool. Ükski mängija ei või kauem kui 3 sekundit palli oma valduses hoida, seega on tegu kiire mänguga.

Eestikeelne termin[muuda | muuda lähteteksti]

Ingliskeelse netball'i eestikeelseks tõlkeks on pakutud sõnu "netpall" ja "kukkurpall"[1], kuid need ei ole veel keeles juurdunud. Tsitaatsõna netball tuleb aga eestikeelses tekstis kindlasti kursiivi (kaldkirja) panna.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]